برای نازنین
 
گفت و گوی 45 دقیقه ای زهرا امیرابراهیمی با گاردین

خبرگزاري انتخاب : زهرا امیر ابرهیمی در گفت و گویی 45 دقیقه ای با «گاردین» گفت که برای اولین بار، سر و صدای انتشار این فیلم را از همکارانم شنیدم.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری «انتخاب»، گاردین با اشاره به اینکه «این هنرپیشه با حجاب کامل و مانتو با خبرنگاش گفت و گو کرده»، نوشت: زهرا امیر ابرهیمی که صدها هزار نسخه از فیلم جعلی منتسب به وی در نقاط مختلف کشور پخش شده، گفت كه نامزد سابقش که وی را به «کینه توری» متهم کرد، با تكنيك هاي استودویی، براي تخريب موقعيت حرفه ای وی، این فیلم را منتشر و با تیراژ وسیع در سطح کشور منتشر کرده است.

وی افزود: من اقرار می کنم که چهره ی فردی که در آن فیلم بازی می کند، شبیه من است.

گاردین مدعی می شود که «نامزد سابق این هنرپیشه 25 ساله سینما و تلویزیون اتهامات را پذیرفته است.»

این متهم با بیان این که «این فیلم در خانه ام فیلمبرداری شده» در ادعایی عجیب گفته که «فکر اين کار برای اولین بار به ذهن امیرابراهیمی خطور کرده است و بعدا هم توسط خود او در سطح کشور پخش شده است.»

زهرا اميرابراهيمي

از سوی دیگر، زهرا امیر ابراهيمی  می گوید: پس از آن که، رابطه با نامزدم را یک سال پیش به دلیل «خیانت» به هم زدم، او من را تهدید کرد و به گفت که «کاری خواهم کرد که از خجالت، نتوانم سرم را بلند کنم و مانع کار هنری من در ایران خواهد شد»

این هنرپیشه سینما و تلویزیون، ضمن انتقاد از پخش کنندگان و خریداران این فیلم جعلی ، با بیان این که «من و خانواده ام تصور می کرديم در جامعه ای منطقی زندگی می کنيم»، ادعا می کند که ۹۰ درصد مردم کشورش، این مسائل را به صورت جدی دنبال می کنند.

گاردين در بخش دیگری از گزارش خبرنگارش از تهران، می نویسید: نامزد سابق خانم امیرابراهيمی که دستيار کارگردان است، به جرم ساخت و توزيع اين فيلم، احتمالا به سه سال زندان و معادل ۶ هزار پوند جريمه محکوم خواهد شد.

متن کامل این گفت و گو به زودی منتشر می شود.●●● اخبار مرتبط

● زهرا امیرابراهیمی: زهرا هزاران تكه شده است براي شما / چرا باید چنین شهروندان بدون تعصب و حمیتی داشته باشم؟/ بد نيست ما مدعيان آزادي و انسانيت، خود را لحظه اي جاي ديگري بگذاريم
http://www.tik.ir/display/?ID=31101&page=1

● درخواست اعدام برای پخش کنندگان سی دی جعلی منتسب به يك بازيگر
http://www.tik.ir/display/?ID=32125

● حمايت دو خواننده جوان از زهرا امير ابراهيمي در اينترنت؛ همين حالا سي دي رو بشکن
http://www.tik.ir/display/?ID=32164&page=1

● متهم سي‌دي جنجالي پس از دستگیری: شوهر "زن شبیه به هنرپیشه" بوده‌ام
http://www.tik.ir/display/?ID=31961

● این جنایت است، شک نکنید ( در حاشیه شایعات گسترده در مورد بازیگر سریال «نرگس» )
http://www.tik.ir/display/?ID=30994&page=1

● سعید مرتضوی، مسئول پیگیری پرنده مربوط به «بازیگر سریال نرگس» ؛  دستور به پلیس بین الملل برای دستگیری متهم مرد فراری
http://www.tik.ir/display/?ID=31102&page=1

● منتظر عذابی باشم که «تر» و «خشک» را با هم بسوزاند ( در حاشیه شایعات گسترده در مورد بازیگر سریال «نرگس» )
http://www.tik.ir/display/?ID=31044&page=1


نظرات | ۱۳۸٥/٩/٤ - کاوه |لینک به نوشته

بازداشت متهم اصلىفيلم خصوصى يك بازيگر

روزنامه ايران-۲۸/۸/۸۵

متهم اصلى فيلم خصوصى يك بازيگر كه از كشور خارج شده بود، در عمليات مأموران پليس امنيت تهران دستگير شد.
سردار محمدرضا عليپور، رئيس پليس امنيت تهران با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران گفت: پس از تكثير وتوزيع سى دى هاى خصوصى يك بازيگر و حساسيت اين موضوع به دستور دادستان تهران اين پرونده در اختيار پليس امنيت تهران بزرگ قرار گرفت و مأموران ما در اقدامات اطلاعاتى و عملياتى موفق به دستگيرى چند نفر از عوامل اصلى تكثير و توزيع اين فيلم شدند.
وى ادامه داد: از آنجا كه رسيدن به ريشه هاى اصلى انتشار اين فيلم نيازمند دستگيرى و تحقيق از شخصى كه در اين فيلم در كنار هنر پيشه زن حضور داشت بود لذا مأموران پليس امنيت با به كارگيرى توانمندى هاى خود و باهماهنگى دادستان تهران تحقيقات گسترده اى را در اين زمينه آغاز كردند. تحقيقات نشان مى داد اين شخص ۲۵ ساله و دانشجو است و روز ۲۷ مهرماه سال جارى به قصد ارمنستان جهت تحصيل و كار در ايروان از كشور خارج شده است.

زهرا اميرابراهيمي 
وى ادامه داد: با استفاده از شگردهاى پليسى تمام اقدامات را براى بازگرداندن او انجام داديم تا اين كه روز پنجشنبه ساعت ۱۴ و ۳۰  دقيقه اين شخص در فرودگاه در اختيار پليس ايران قرار گرفت. صبح ديروز نيز با انتقال وى به كشور دستور بازداشت او از سوى دادستان صادر شد.
هم اكنون او در اختيار پليس امنيت تهران است. سردار عليپور در ادامه با اعلام اين كه هنوز اين پرونده نياز به بررسى دارد، گفت: با دستگيرى اين شخص كه حلقه مفقود اين پرونده بود و اعترافات او به زودى عوامل اصلى تكثير و توزيع اين فيلم دستگير خواهند شد.
وى افزود: متهم در تحقيقات نخست اعلام كرده است كه با اين هنرپيشه ۳ سال قبل آشنا شده و در آن زمان محرم بوده اند و هيچ دخالتى در تكثير و توزيع اين سى دى ها نداشته است.
رئيس پليس امنيت در ادامه با اعلام اين موضوع كه اين شخص دستيار كارگردان است، افزود: هنوز ابهام هاى زيادى در اين پرونده وجود دارد كه به زودى با انجام تحقيقات و بازجويى از وى نتايج آن به اطلاع مردم خواهد رسيد.
به گزارش خبرنگار ما در خاتمه جلسه متهم از پشت شيشه و داخل يك راهرو از برابر خبرنگاران عبور داده شد.


نظرات | ۱۳۸٥/٩/٤ - کاوه |لینک به نوشته

بازتاب گسترده فیلم منتسب به امیرابراهیمی در رسانه های خارجی

فيلم منتسب به زهرا امير ابراهيميانتشار یک فیلم غیراخلاقی منتسب به یکی از هنرپیشه های کشورمان و اعلام اینکه فیلم مذکور متعلق به هنرپیشه مذکور نبوده است، در رسانه های خارجی بازتاب گسترده ای داشته است.
"
به گزارش عصرایران (asriran.com)، خبرگزاری رویترز اعلام کرد: واقعا بعید است که در کشوری اسلامی که حتی هنرپیشه های زن در فیلم ها و سریال ها طبق قوانین شرعی باید حجاب اسلامی را رعایت کنند، فردی پیدا شود که به ایفای نقش در فیمی غیراخلاقی بپردازد.

این خبرگزاری با جعلی توصیف کردن فیلم مذکور افزود: بررسی کارشناسانه فیلم غیراخلاقی منتسب به زهرا امیرابراهیمی نشان داده است که او دست به چنین کاری نزده و فریم های دریافتی نیز موید همین مطلب است.

روزنامه گاردین چاپ لندن نیز نوشت: تکثیر غیرقانونی فیلم ها در ایران و حتی فروش سی دی و دی وی دی های زندگی خصوصی هنرپیشگان و افراد معروف این کشور به بازار مساعدی برای کسب درآمد افراد ناباب شده است.

این روزنامه افزود: درست یا غلط بودن حرکت هنرپیشه ایرانی در فیلم غیراخلاقی منتسب به او اصلا مورد بحث نیست بلکه عملکرد فردی که دست به تکثیر چنین صحنه هایی زده باید تقبیح شود.

گاردین افزود: حبس یک ساله و پرداخت جریمه 10 میلیون تومانی برای فردی که این سی دی را تکثیر کرده، نمی تواند مناسب باشد و به طور حتم باید راهکار بهتری برای شایعه پراکنان انتخاب کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز اعلام کرد: بسیاری از سازمان های غیردولتی اروپا با بررسی فیلم ها به این نتیجه رسیده اند که کیفیت هر یک با دیگری متفاوت است و ظاهرا فردی حرفه ای دست به تولید آنها زده است.

نشریه "بک استیج" نوشت: با توجه به قوانین سفت و سخت ایران در مورد برقراری رابطه جنسی با فرد غریبه، بعید به نظر می رسد که این هنرپیشه زن که وارد دهه سوم زندگی اش شده و با پتانسیل بالایی که در عرصه هنر دارد دست به ایفای نقش در فیلم غیراخلاقی زده باشد.

این نشریه هنری افزود: نویسندگان این نشریه از شدت کنجکاوی سریال های تلویزیونی این هنرپیشه را به دست آوردند و بعد از مشاهده فیلم غیراخلاقی منتسب به او از طریق یک سایت اینترنتی ایرانی نیز به صاحب Domain مذکور تذکر دادند که آنرا از روی صحنه پاک کند.

"بک استیج" خاطرنشان کرد: طبق پرس و جوهایی که از دست اندرکاران سینمای ایران انجام دادیم، این هنرپیشه زن آینده روشنی در انتظارش بود و اینگونه شایعات می تواند حرفه او را به مخاطره بیندازد.

فرانس پرس اعلام کرد: زهرا امیرابراهیمی به تمام شایعات با مصاحبه با یک روزنامه هنری پایان داد و ادامه کار را به مقامات قضایی کشورش سپرد.

این خبرگزاری افزود: باید منتظر مان و دید که این چهره هنری با وجود شایعات موجود خواهد توانست به فعالیت خود در عرصه سینما و تلویزیون ادامه دهد یا خیر؟

این خبرگزاری با اعلام اینکه بعضی افراد در ایران اقدام به دامن زدن به اینگونه حوادث می کنند تاکید کرد: انتشار فیلم میهمانی ها و مراسم خصوصی افراد معروف در ایران ظاهرا عادی شده است زیرا چندی پیش فیلم و عکس عروسی علی دایی، میهمانی گروهی از بازیکنان تیم استقلال و ... نیز به صورت غیرقانونی انتشار یافته بود.

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳۸٥/٩/٤ - کاوه |لینک به نوشته

آموزش لهجه اصفهانی

1- مضاف و موصوف هميشه "ي" ميگيردد.

مثال: درِ باغ ===» دري باغ        گل قشنگ ===» گلي قشنگ         آدم خوب ===» آدمي خُب

 

2- "د" ما قبل ساكن قلب به "ت" ميشود.

مثال: پرايد ===» پرايت       آرد ===» آرت

 

3- واو ساكن آخر كلمه به "ب" قلب مي شود

مثال: گاو ===» گاب

 

4- اصولا در هر كجا كه فتحه قشنگ باشد كسره بكار مي رود و هر كجا كه كسره كلمه را زيبا مي كند فتحه بكار ميرود

مثال براي فتحه: اَز===» اِز       قفَس ===» قفِس        اَزَش ===» اِزِش         بِِزَن ===» بِِزِن

مثال براي كسره: اِمروز===» اَمروز    جمعِه===» جمعَه       سِفيد===» سَفيد      حِيفِ===» حَيفس    فِشار===» فَشار

 

5- صداي " اُ " هيچ جايگاهي نداشته و به "او" تبديل ميشود.

مثال: شما===» شوما      كجا===» كوجا        چادر===» چادور

 

6- حرف "و" در قالب حرف ربطي به به "آ" تبديل مي شود.

مثال: من و تو و حسن ===» منا تو آ حسن

 

7- اصولا خود " آ " به عنوان يك حرف ربط به كار مي رود

مثال: من هسم، آ بابامم هسن

در ضمن حرف "آ" به معناي "به علاوه" هم به كار مي رود.

مثال: 5+4+3 ===» 5 آ 4 آ 3

 

8- حرف " ه " در لهجه اصفهاني به نوعي نابود شده.

مثال: بچه ها ===» بِچا       گربه ها ===» گربا         مي جهد===» مي جِد

ه در آخر افعال به "د" ساكن بدل مي شود.

بره===» برد     بشه===» بشد

"ه" به ي تبديل مي شود.

بهتر===» بيتِرِس      سر راهي===» سري رايِس       گربه===» گربيِه

"ه" به "ش" تبديل مي شود.

بهش ميگم ===» بشش ميگم

"ه" به "و" بدل ميشود.          

ما هم مي آييم ===» ما وَم ميَيم


نكته:

به غير اول شخص مفرد حروف "خوا" به "خ" تبديل ميشود

ميخواي ===» مي خَي

 

9- در برخي افعال حرف "ي" به " اوي" تبديل ميشود.

ميشنوي===» ميشنُوي        مي گي ===» ميگوي

 

10- اگر حرف اول كلمه "ب" يا "ن" باشد و حرف سوم "ي" يك "ي" بعد از "ب" يا "ن" اضافه ميشود.

بگير===» بيگير     بشين ===»بيشين       بريز ===» بيريز        ببين ===» بيبي

منبع: جوک سرا

 


نظرات | ۱۳۸٥/٩/٤ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example