برای نازنین
 
ديدار علی دايی با آيت الله بهجت جهت رفع طلسم از تيم سايپا

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی فرارو، در حالی که روزنامه های ورزشی خبر داده بودند که فردی با پیامک به تلفن همراه علی دایی ادعا کرده تیم سایپا را طلسم کرده است، سایت خبری قمنا مدعی شده که دایی به همراه تعدادی از مسئولان باشگاه سایپای تهران روز شنبه در دفتر آیت الله العظمی بهجت حضور یافته اند و از نزدیک با آیت الله بهجت دیدار کرده اند.

قمنا نوشته است؛ در این دیدار علی دائی به پاره ای از مشکلات خود و باشگاه سایپا که از قرار معلوم همان شخص جادوگر و طلسم تیم بوده، اشاره کرده و آیت الله العظمی بهجت نیز دستورات و توصیه هایی را به او فرموده اند و برای او و رفع مشکلاتشان دعای خیر کرده اند.

در این خبر آمده است که دایی قبل از دیدار با آیت الله العظمی بهجت، به یکی از مسئولین دفتر معظم له گفته است که مدتی قبل شخصی با دادن نشانه هایی گفته که باشگاه فوتبال سایپا طلسم شده و طی این مدت کلیه نشانه هایی که شخص مورد نظر گفته بود درست بوده و همگی به وقوع پیوسته است و جهت بطلان این طلسم و رفع مشکلات به خدمت آیت الله بهجت رسیده است.

گفتنی است روزنامه های ورزشی بعد از بازى سايپا و پگاه كه به شكست 2-1 نارنجى پوشان كرجى انجاميد؛ نوشتند که على دايى بعد این بازی وقتی گوشى تلفن همراهش را چك کرده، متوجه شده يك پيام كوتاه از فردى ناشناس برايش رسيده است، البته به گفته این منابع آن شخص چندان هم ناشناس نبوده؛ چرا كه گفته می شود قبلا هم با سايپايى ها در ارتباط بوده و به آنها كمك مى كرده است.

در اين پيام كوتاه خيلى خلاصه آمده بود: «تيم را من طلسم كرده ام. مى بينيد كه چند هفته است نمى توانيد ببريد. پس بدانيد كار من است. اگر مى خواهيد مشكلتان حل شود بايد به سراغ من بياييد ... امضا، جادوگر!»

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

انعکاس خبر دیدار علی دایی با آیت الله بهجت جهت رفع طلسم از سایپا، در سایتهای دیگر:

عصر ایران ، انتخاب ، ایران اکونومیست ، ایرانیان انگلستان ، بی طرف


نظرات | ۱۳۸٦/٩/٢٤ - کاوه |لینک به نوشته

معرفي مجله تايم

منبع: magiran.com

تايم (TIME) يكى از مجله هاى معروف خبرى هفتگى در آمريكا است كه هم رديف دو مجله مهم خبرى ديگر در اين كشور، نيوزويك و يواس نيوزورلد اند ريپورت است. مجله تايم كه به بررسى وقايع و رويدادهاى سياسى، اقتصادى، هنرى، مذهبى، علمى، ورزشى، تجارى و اجتماعى مى پردازد، از لحاظ موضع گيرى سياسى، راست گرا است و به طور كلى سياست هاى آمريكا را در جهان منعكس و از آن طرفدارى مى كند. نسخه اروپايى مجله تايم
    (Time Europe) كه قبلاً به «تايم آتلانتيك» معروف بود، در لندن منتشر مى شود و در سطح خاورميانه، آفريقا و آمريكاى لاتين (از سال ۲۰۰۳) توزيع مى شود. نسخه آسيايى تايم نيز با نام Time asia در هنگ كنگ به چاپ مى رسد. در كانادا نيز اين مجله با نام Time Canada در تورنتو منتشر مى شود. تايم پاسيفيك، مخصوص جنوب اقيانوس آرام است نيز استراليا، نيوزيلند و ديگر جزاير اين اقيانوس را پوشش مى دهد و محل چاپ آن شهر سيدنى در استراليا است.درآمد مجله تايم از طريق آگهى براى موسسات و شركت هاى چندمليتى در سطح جهان از جمله بى ام و، خطوط هوايى سوئيس، جنرال موتورز، خطوط هوايى ايرفرانس و.... تامين مى شود. همچنين وزارت خارجه آمريكا قسمتى از بار مالى اين نشريه را به ازاى منعكس كردن خط مشى دولت آمريكا بر عهده دارد. اين مجله در برخى از آگهى هاى خود حروف كلمه TIME را چنين تفسير مى كند: Today Information Means Everything كه معناى آن، اين است: «اطلاعات امروز يعنى همه چيز.»
    • تاريخچه
    در سال ۱۹۲۳مجله تايم به عنوان اولين مجله خبرى هفتگى در آمريكا به وسيله برايتون هادن (Briton Hadden) و هنرى لوسى (Henry Luce) تاسيس شد. اين دو تاپيش از تاسيس اين مجله در روزنامه يالى ديلى نيوز (Yale Daily News) به عنوان رئيس وسردبير اجرايى آن فعاليت مى كردند. هادن داراى شخصيتى شوخ طبع بود و تايم را به صورت مجله اى فكاهى تلقى كرده و آن را با اين شيوه به چاپ مى رساند. در نظر گرفتن چنين محتوايى براى اين مجله موجب شد تا عده زيادى از خوانندگان در آن زمان، به كارگيرى طنز و شوخى را براى يك مجله جدى، بسيار سبك بدانند و از آن انتقاد كنند. آنها اين مجله را درخور ارائه گزارش هاى وزين درباره چهره هاى سرشناس به ويژه سياستمداران، صنعت سرگرمى و تفريح و مسائل فرهنگى مى دانستند.هدف از تاسيس مجله تايم، انتشار اخبار در ميان مردم بود. اولين شماره اين مجله در سال ۱۹۲۳منتشر شد و مهمترين مطلب آن در مورد جوزف جى كانون، سخنگوى بازنشسته مجلس نمايندگان آمريكا بود. صفحه People مجله تايم نيز تاثير مثبت زيادى برروى خوانندگان برجاى مى گذاشت. پس از مرگ هادن در سال ۱۹۲۹ لوسى تنها زمامدار مجله تايم و شخصيتى مهم در تاريخ رسانه هاى قرن بيستم شد. در اين سال روى لارسن
    (Roy Larsen) كه مدير عامل مجله تايم بود، ۵۵۰ سهم از سهام «شركت تايم» (Time Inc) را خريدارى كرد. وى كه بعدها رئيس شركت تايم شد، در تاريخ طولانى اين شركت صاحب نفوذترين و مهمترين شخصيت پس از لوسى به شمار مى آيد. با اين وجود پس از مرگ هادن بزرگترين سهامدار شركت تايم، هنرى لوسى بود كه اين مجتمع رسانه اى را با شيوه اى مستبدانه اداره مى كرد و لارسن به عنوان دومين سهامدار بزرگ شركت تايم در تمامى امور، وى را همراهى مى كرد. در سال ۱۹۲۹روى لارسن به عنوان مدير و نايب رئيس شركت تايم انتخاب شد.در زمان مرگ لوسى در سال ۱۹۶۷ سهام شركت تايم كه متعلق به وى بود در حدود ۱۰۹ميليون دلار ارزش داشت و درآمدى بيش از ۴/۲ميليون دلار در سال را براى وى به همراه مى آورد. ارزش سهام لارسن در شركت تايم در طول دهه ۱۹۶۰در حدود ۸۰ ميليون دلار بود يعنى زمانى كه روى لارسن هم مدير شركت تايم بود و هم رئيس كميته اجرايى اين شركت و هنوز به عنوان نايب رئيس شركت تايم كه تا اواسط ۱۹۷۹عهده دار آن بود، منصوب نشده بود. براساس مقاله اى كه در روزنامه نيويورك تايمز در سال ۱۹۷۹ به چاپ رسيد، لارسن تنها كارمند در تاريخ اين شركت است كه از قانون بازنشستگى اجبارى در سن ۶۵ سالگى مستثنى شده است.پس از اين كه در سال ۱۹۲۳مجله تايم به صورت هفتگى، كار انتشار خود را آغاز كرد، لارسن توانست با بهره گيرى از شبكه هاى راديويى آمريكا در سراسر جهان كه وسيله خوبى براى تبليغ اين مجله بودند، تيراژ آن را بالا ببرد.
    • سبك نگارش مجله
    مجله تايم همواره سبك نوشتارى مخصوص به خود را مورد استفاده قرار داده است ولى برخى نشريات مانند نيويوركر در مقاله اى اين سبك نگارش را مورد تمسخر قرار داده اند. با اين حال جملات وارونه كه در روزهاى نخست به طور مرتب از سوى اين مجله از آن استفاده مى شد، مدت هاى زيادى است كه ديگر به كار برده نمى شود.اين مجله تنها يك سرمقاله رسمى در سال ۱۹۷۴به چاپ رسانده است كه در اين سرمقاله خواستار استعفاى ريچارد نيكسون پس از انتخابات رياست جمهورى آمريكا در اين سال و ماجراى واترگيت شد.مجله تايم همچنين به خاطر استفاده از حاشيه اى به رنگ قرمز در روى جلد آن معروف است. اين حاشيه قرمزرنگ فقط يك بار در تاريخ هشتاد ساله اين مجله تغيير پيدا كرد و آن هم پس از حملات يازده سپتامبر ۲۰۰۱ در آمريكا بود كه به رنگ سياه منتشر شد و علت آن نشان دادن تاثر و اندوه اين مجله از اين حادثه بود.
    • ادغام
    مجله تايم در سال ۱۹۸۹پس از آن كه شركت تايم و «شركت ارتباطات وارنر» با يكديگر ادغام شدند، بخشى از «شركت تايم وارنر» شد. از سال ۲۰۰۰ اين مجله بخشى از شركت AOL متعلق به تايم وارنر بود كه در سال ۲۰۰۳ نام اين شركت به شركت تايم وارنر تغيير يافت.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ببينيد>> تایم بر روی اینترنت


نظرات | ۱۳۸٦/٩/۱٩ - کاوه |لینک به نوشته

براي خاطر عطر نان گرم...

ILU

تو را به جاي همه زناني كه نشناخته ام دوست مي دارم
تو را به جاي همه روزگاراني كه نمي زيسته ام دوست مي دارم
براي خاطر عطر گستره ي بي كران و براي خاطر عطر نان گرم
براي خاطر برفي كه آب مي شود، براي خاطر نخستين گل
براي خاطر جانوران پاكي كه آدمي نمي رماندشان
تورا براي خاطر دوست داشتن دوست مي دارم
تو را به جاي همه زناني كه دوست نمي دارم دوست مي دارم.

جز تو، كه مرا منعكس تواند كرد؟ من خود خويشتن را بس اندك مي بينم.

بي تو جز گستره يي بي كرانه نمي بينم
ميان گذشته و امروز.
از جدار آينه‌ي خويش گذشتن نتوانستم
مي بايست تا زنده‌گي را لغت به لغت فرا گيرم
راست از آن گونه كه لغت به لغت از يادش مي برند.

تو را دوست مي دارم براي خاطر فرزانه‌گي ات كه از آن من نيست
تو را به خاطر سلامت
به رغم همه آن چيزها كه به جز وهمي نيست دوست مي دارم
براي خاطر اين قلب جاوداني كه بازش نمي دارند
تو مي پنداري كه شكي، حال آنكه به جز دليل نيستي
تو همان آفتاب بزرگي كه در سر من بالا مي رود
بدان هنگام كه از خويشتن در اطمينانم.

پل الووار، ترجمه احمد شاملو (برگرفته از artemishabibi.blogfa.com)


نظرات | ۱۳۸٦/٩/۱٥ - کاوه |لینک به نوشته

برخورد با استفاده کنندگان از چكمه‌هاي بلند و شلوارهاي تنگ و چسبان

فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ گفت: با توجه به شرايط خاص نوع پوشش در فصل پاييز و زمستان، بزودي طرح برخورد با بدحجابي، بدپوششي و پوشش نامناسب زمستاني در تهران به اجرا درمي‌آيد.


به گزارش ايرنا، سردار"احمدرضا رادان" روزشنبه ( ۱۰/۰۹/۸۶ ) در جمع خبرنگاران افزود: اجراي اين طرح در راستاي ادامه طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در دستور كار "فاتب" قرار گرفته است.

وي تصريح كرد: دراين طرح باهمه كساني كه ازچكمه‌هاي بلند و شلوارهاي تنگ و چسبان استفاده مي‌كنند برخورد مي‌شود.

وي اظهارداشت: پوشيدن لباس و مانتوهاي تنگ و چسبان، استفاده از چكمه‌هاي بلند و شلوارهاي كوتاه كه داخل چكمه باشد،روسري و شال‌هاي كوتاه كه موي سر را نپوشاند و مغاير با پوشش اسلامي باشد ممنوع و پليس با استفاده‌كنندگان برخورد مي‌كند.

وي تاكيدكرد: استفاده از كاپشن‌هاي كوتاه ومانتوهاي كوتاه وتنگ كه حداقل تا زانو را نپوشاند نيز مشمول اجراي طرح برخورد بدحجابي و بدپوششي قرار مي‌گيرد.

فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ گفت: همه كساني كه از كاپشن كوتاه استفاده مي‌كنند بايد حتما زير آن مانتو بلند بپوشند درغيراين صورت باآنها برخورد مي‌شود.

سردار رادان خاطرنشان كرد:اجراي اين طرح ازاوايل هفته آينده بصورت گسترده در همه مناطق تهران بزرگ آغاز و باهرنوع پوشش نامناسب فصل زمستان و پاييز برخورد قاطع مي‌شود.

به گفته وي، استفاده از كلاه بدون روسري و مقنعه نيز ممنوع بوده و باهمه كساني كه از اين نوع پوشش استفاده نمايند برخورد مي‌كنيم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پی نوشت:

به گزارش ایسنا، مرحله جديد طرح ارتقاء امنيت اجتماعي از شنبه هفدهم آذرماه در پايتخت كليد خورد.

سردار احمدرضا رادان در جلسه توجيهي كه با حضور نيروهاي بكارگرفته شده در گشتهاي ارشاد برگزار شد، فعاليت نيروها در اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي را همرديف مجاهدت در دوران جنگ توصيف كرد و افزود: هر چقدر هم سرزنش كردند، شما مصمم‌تر شويد، منتظر تعريف و تمجيد نباشيد، بايد ناسازگاري‌ها و خبرسازي‌ها را به جان بخريم؛ چون مردم به شدت راضي هستند، اما اين كافي نيست و نبايد قانع شويم، ما بايد راهمان را ادامه دهيم.

خبرنگاري پرسيد: «چندي پيش رييس عقيدتي سياسي ناجا اعلام كرد كه در برخورد با نوع پوشش، شرع مدنظر قرار مي‌گيرد، نه عرف! بر اين اساس استفاده از پوتين‌هاي بلند چه تناقضي با احكام شرعي دارد؟»

سردار رادان پاسخ داد: پوتين بر روي شلوار از لحاظ شرعي نوعي تبرج به شمار مي‌رود و بر اين اساس با توجه به اين كه تبرج از مصاديق بد پوششي است، با اين قبيل موارد نيز برخورد خواهد شد، چراكه براي نمونه قرار گرفتن چكمه بر روي شلوار به دليل نشان دادن بخشي از برجستگي‌هاي بدن از مصاديق شرع است و تبرج به حساب مي‌آيد.


نظرات | ۱۳۸٦/٩/۱۱ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example