برای نازنین
 
"گشت ارشاد" اسرائیلی خیابان‌های اورشلیم را ناامن کرده است

"گشت ارشاد" اسرائیلی هم تشکیل شد. این گشت، ماه‌هاست که خیابان‌های اورشلیم را "ناامن" کرده است. به آتش‌کشیدن مغازه‌ها، حمله به زنان و دزدی از خانه‌های شخصی، از جمله‌ اقداماتی است که این "گشت" غیرقانونی هر هفته در کارنامه‌ی "اعمال خیرش" به ثبت می‌رساند. هرچند که نیروهای پلیس اسرائیل از این حملات به عنوان "عملیاتی برنامه‌ریزی نشده" سخن می‌گویند، ولی وزارت دادگستری اسرائیل عنوان "گشت‌های ارشاد" به آن‌ها داده است.

 

روح آتشین

 

یکی از قربانیان این عملیات، صاحب یک فروشگاه لوازم الکتریکی است. او ماجرای حمله‌ی "گشت ارشاد" را به مغازه‌اش این‌گونه تعریف می‌کند: «شش ماه پیش، حدود ۱۵ نفر به مغازه‌ام یورش بردند و داد زدند؛ "این فروشگاه، روح را به آتش می‌کشد". سپس همه‌ی لوازم را روی زمین ریختند و مشتریان را تهدید کردند. بعد یک شب جمعه، پیش از شابات یکی از پنجره‌های مغازه را شکستند، یک گالن بنزین روی کف آن خالی کردند و کبریت کشیدند.»

 

از آن به بعد صاحب مغازه، تابلویی روی در فروشگاه خود با این مضمون نصب کرده است: «تمام لوازم این فروشگاه با نظارت و تأئید خاخام تهیه شده است. طبق دستور او در این مغازه ام پی پلیر ۴ به فروش نمی‌رسد.» به نظر این یهودیان متعصب، با ام پی پلیر۴ می‌توان از اینترنت فیلم‌های پورنو پیاده کرد. یکی از آنان که ۳۸ سال دارد و الخانان بلاو خوانده می‌شود، می‌گوید: «عدم رعایت اخلاق و سنت، جامعه‌ی ما را تهدید می‌کند. ما از این که با این خطر با آتش مقابله کنیم، ابایی نداریم.»

 

لباس‌های تحریک‌کننده

 

اعضای "گشت ارشاد"، به فروشگاه‌هایی که لباس‌های تحریک‌کننده می‌فروشند، هم حمله می‌کنند، آن‌ها را ویران می‌سازند و روی لباس‌ها مواد شیمیایی یا سفید‌کننده می‌ریزند. چندی پیش، چند مرد قوی‌بنیه به آپارتمان زن ۳۱ ساله‌ای که در اورشلیم زندگی می‌کرد، حمله بردند، کتکش زدند و تهدید کردند که او را خواهند  کشت. این زن، پس از طلاق از همسر متعصبش‌، از گروه "یهودیان متعصب" جدا شده، ولی نخواسته است محله‌ای را که ساکنان آن اغلب یهودیان متعصب هستند، ترک کند. براساس دادخواست دادستان، آن مردان رشید برای کار خود، حدود ۱۶۰۰ یورو دستمزد گرفته‌اند.

 

روش‌های ارشادی با سنگ و اسپری فلفل

 

در شهر"بیت شمش" که در نزدیکی اورشلیم واقع است و مردان با غیرت یهودی، با خشونت خاصی با ساکنان "ناجور" آن برخورد می‌کنند، بارها با سنگ و اسپری فلفل به زنان و دختران محله حمله کرده‌اند، چون آن‌ها، مثلاً، بلوز قرمز رنگ به تن داشتند یا در معیت مردی قدم می‌زدند.

 

اغلب دیوار‌های شهر"بیت شمش" از شعارهایی پوشیده شده است که زنان را دعوت می‌کند، "لباس‌های پوشیده" به تن کنند. منظور از "لباس‌های پوشیده"، بلوزهای آستین بلند که گردن را بپوشاند و دامن‌ تا قوزک پا است.

 

سکوت، علامت رضاست

 

بسیاری از یهودیان ارتدکس، مخالف اعمال خشونت برای رسیدن به "جامعه‌ی ایده‌‌آل" خود هستند. خاخام‌های بانفوذ، ولی، علیه هواداران متعصب خود واکنشی نشان نمی‌دهند. برخی از اعضای جمعیت یهودیان ارتدکس می‌گویند که این خاخام‌ها، گاهی حتی با سکوت خود، از کارهای "گشت ارشاد" پشتیبانی می‌کنند.

 

حملات خشونت‌بار ماه‌های گذشته‌ی "گشت ارشاد" اسرائیلی، شکاف بین ۶۰۰ هزار یهودی متعصب و اکثریت لائیستی جامعه‌ی این کشور‌ را ژرف‌تر کرده است. با این که شمار یهودیان متعصب، از نظر کمی، چشم‌گیر نیست، ولی رهبران آنان نفوذ عمیقی در جامعه دارند.

 

 

منبع: دویچه وله


نظرات | ۱۳۸٧/۸/٢٦ - کاوه |لینک به نوشته

دکتر احمدی نژاد: بعید است اجازه بدهند "اوباما"رییس جمهور شود

رییس جمهور در گفت و گو با خبرنگار روزنامه ال پائیس اسپانیا

١۶ آبان ١٣٨٧

محمود احمدی نژاد در پیامی خطاب به باراک اوباما:

 

 از اینکه توانستید آراء اکثریت شرکت‌کنندگان در انتخابات را به خود جلب کنید تبریک می‌گویم.

 

 

 

هشت ماه قبل (اسفند ١٣٨۶)

احمدی نژاد  در گفتگو با روزنامه ال پائیس اسپانیا:

 

غیرآزادانه ترین انتخابات در آمریکا؛ مردم آمریکا خواهان تحول هستند

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه غیرآزادانه ترین انتخابات دنیا در آمریکا انجام می شود زیرا مردم آمریکا مجبور بین دو انتخاب هستند، گفت: مردم آمریکا هیچ علاقه ای به دخالت در مسایل سیاسی و سیاست های دولتمردان آمریکا ندارند و به همین دلیل کمترین سطح مشارکت در این کشور است زیرا امروز مردم آمریکا صحنه سیاسی این کشور را متعلق به خودشان نمی دانند و به آن اعتماد ندارند.
رییس جمهور مردم آمریکا را علاقه مند به صلح، دوستی و برادری معرفی و تاکید کرد: مردم آمریکا خواهان تحول، هم در مسایل داخلی و هم در سطح جهانی هستند.

بعید است اجازه بدهند "اوباما"رییس جمهور شود

دکتر احمدی نژاد در ادامه گفت و گو با روزنامه ال پائیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه" اگر اوباما پیروز شود اعلام کرده آمادگی دارد با ایران جلسه بگذارد و با شما دیدار کند. آیا از طرف شما هم آمادگی وجود دارد؟" ، اظهارداشت: دو سال است که اعلام می کنم آمادگی دارم با بوش در نیویورک و در حضور خبرنگاران مناظره کنم. گفتگو مشکلی ندارد اما بعید می دانم اجازه دهند اوباما بیاید و ریس جمهور شود. مناسبات قدرت در آمریکا مشخص است. آنها در قدرت بسیار خشن عمل می کنند و رای مردم تضمین شده نیست.

 


نظرات | ۱۳۸٧/۸/۱۸ - کاوه |لینک به نوشته

زنگ حساب! (یادداشت روز کیهان)

یادداشت روز کیهان مورخ ١۴/٨/٨٧ به قلم حسین شریعتمداری در مورد استیضاح وزیر کشور

امروز در مجلس شورای اسلامی آزمون اصولگرایی برگزار می شود و قرار است نمایندگان مردم، فصل «امانت داری» از کتاب قطور اصولگرایی را امتحان بدهند. برخلاف سایر آزمون ها در آزمون امروز، سؤال امتحان از قبل در میان آزمون دهندگان توزیع شده است و کسانی که امروز وارد جلسه امتحان می شوند برای تحقیق و بررسی پیرامون سؤال امتحانی و یافتن پاسخ صحیح آن فرصت کافی در اختیار داشته اند، بنابراین «پاسخ غلط» و یا «امتناع» از پاسخ نمی تواند پذیرفتنی باشد. سؤال امتحان امروز درباره «صلاحیت آقای کردان» برای وزارت کشور است.
طی چند هفته اخیر ماجرای صلاحیت آقای کردان برای وزارت کشور - و نه صلاحیت ایشان برای پست ها و مسئولیت های دیگر- به یک میدان تنش زا و پر از حرف و حدیث تبدیل شده است و تمامی شواهد و قرائن موجود حکایت از آن دارند که بازی در این میدان به نفع دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنهاست و پی آمدهای خسارت آفرین آن بی تردید در سبد اصولگرایان می ریزد، بنابراین در نگاه اول عاقلانه تر آن است که اصولگرایان وارد این میدان نشوند ولی این میدان را دشمن طراحی نکرده که چاره کار خروج از آن باشد، بلکه پیدایش این میدان حاصل اقدامات نسنجیده برخی از اصولگرایان است و باید به همت اصولگرایان برچیده شود. ماجرا نه پیچیده است و نه پنهان، بنابراین راه حل آن نیز آشکار است و آسان.
1-آقای کردان درباره مدرک تحصیلی خود با نمایندگان مردم صادق نبوده است و این به تنهایی برای تردید جدی در وزارت ایشان کافی است.
2-آقای احمدی نژاد می فرمایند؛ مدرک تحصیلی آقای کردان ملاک معرفی ایشان به عنوان وزیرکشور نبوده است و این سخن قابل قبولی است اما، اعتراض اصولگرایان این نیست که چرا وزیرکشور مدرک دکترا ندارد! بلکه اعتراض آن است که چرا درباره مدرک تحصیلی خود اظهارات خلاف واقع داشته است.
3-مدرک دکترای جناب کردان جعلی است و این اتهام دیگری افزون بر اظهارات خلاف واقع ایشان است.
البته، آقای کردان می فرمایند که از جعلی بودن مدرک تحصیلی خود باخبر نبوده اند! بسیار خوب! می پذیریم! اما از این که بدون طی مراحل تحصیلی و بی آن که دروس مربوطه را خوانده باشند، مدرک دکترا گرفته اند که باخبر بوده اند! آیا جناب کردان نمی دانسته اند که لازمه کسب درجه دکترا، طی دوره های لیسانس و فوق لیسانس بوده است؟! خب! وقتی ایشان فاقد مدارک یاد شده هستند چگونه ادعا می کنند از جعلی بودن مدرک دکترای خود بی خبر بوده اند؟!...
4- آقای کردان با بهره گیری از دکترای جعلی بر کرسی دانشیاری «حقوق اساسی دانشگاه آزاد اسلامی» نشسته است. آیا این اقدام قانون شکنی نیست؟ زیرا خود ایشان که می دانسته اند صلاحیت علمی برای دانشیاری دانشگاه ندارند و دروس مربوطه را نخوانده اند. البته دانشگاهی که ایشان را به دانشیاری پذیرفته نیز مجرم است و باید پاسخگو باشد که موضوع جداگانه ای است.
5- آقای کردان از کسی که مدرک تحصیلی برای ایشان جعل کرده است به دادگاه شکایت برده و خواستار تعقیب قانونی او شده است که صرفنظر از چگونگی ماجرا باید پرسید، کسی که از یک دلال بی سروپا فریب می خورد چگونه می تواند اداره یکی از چند وزارتخانه کلیدی کشور را برعهده داشته باشد؟!
6- آقای کردان با استفاده از مدرک جعلی دکترا- آنهم دکترای افتخاری که ارزش علمی ندارد- حقوق و مزایای محاسبه شده در سطح دکترا دریافت داشته اند که این نیز اتهامی دیگر افزون بر اتهامات قبلی است و شایستگی ایشان برای تصدی پست وزارت را سلب می کند.
آقای دکتر احمدی نژاد در مصاحبه یکشنبه شب خود ضمن اعلام مخالفت با استیضاح آقای کردان می فرمایند «دولت بنا ندارد وارد این مسائل شود وا لا ما می توانیم کسانی را نام ببریم که از حقوق مدارک نامعلوم خود استفاده کرده اند».
این سخن رئیس جمهور محترم- با عرض پوزش- از منطق قابل قبولی برخوردار نیست. چرا که ارائه مدرک جعلی و کسب حقوق و مزایا براساس آن جرم تلقی می شود. حالا، اگر آقای رئیس جمهور کسان دیگری را هم می شناسند که مرتکب همین جرم شده و می شوند باید با آنها نیز مقابله شود. این انتظار، مخصوصاً از آقای احمدی نژاد که به حق، پرچم مقابله با سوءاستفاده ها و قانون شکنی ها را برافراشته اند بیشتر از دیگران است. ولی از اظهارات رئیس جمهور محترم اینگونه برمی آید که گویی انتظار دارند، جرم آقای کردان به این علت که دیگران نیز مرتکب همین جرم شده اند، نادیده گرفته شود!
7- ماجرای کلاهبرداری سیاسی برای پس گرفتن امضای نمایندگان استیضاح کننده آقای کردان اگرچه با اخراج مدیرکل مربوطه از دولت و مجلس روبرو شد ولی بسیار ساده اندیشانه است که ماجرا به همین نقطه ختم شده باشد. چه کسی و کدام ساده لوحی می تواند بپذیرد که یک مدیرکل دولتی و تحت مسئولیت معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور از پیش خود و از کیسه خود در مقابل پرداخت چک های 5 میلیون تومانی به نمایندگان استیضاح کننده از آنها به طور ناخودآگاه و یا آگاهانه برای پس گرفتن درخواست استیضاح وزیر کشور امضاء بگیرد؟! و با اخراج این مدیرکل همه چیز تمام شده تلقی شود؟ مگر اخیراً شعبه ای از دادگاه بلخ در کشورمان افتتاح شده است؟! می گویند آقای کردان از این ماجرا بی خبر بوده است! بسیار خوب! می پذیریم. ولی سؤال این است؛ کسانی که برای پیشگیری از استیضاح ایشان دست به آن کلاهبرداری مشمئزکننده زده اند از ابقای وزیر کشور چه سودی برده و چه انتظاراتی داشته اند؟ به یقین جناب آقای احمدی نژاد اقدام زشت آنها را خیرخواهانه! نمی دانند- که ندانسته اند- و بنابراین ابقای کسی که یک مشت کلاهبردار برای باقی ماندن او بر مسند وزارت، خود را به آب و آتش می زنند و از بیت المال ملت مظلوم برای این کلاهبرداری هزینه می کنند، نباید تردید جناب رئیس جمهور محترم را برانگیزد؟!
8- رئیس جمهور محترم استیضاح آقای کردان را، تلاش عده ای برای مقابله با کلیت دولت دانسته اند که با توجه به کارشکنی ها، سیاه نمایی ها و تخریب های ناجوانمردانه علیه دولت نهم، پیدایش این تلقی در ذهن ریاست محترم جمهوری دور از انتظار نیست ولی باید به این نکته توجه جدی داشت که استیضاح کنندگان آقای کردان از وفادارترین و نزدیکترین نمایندگان طرفدار دولت هستند و اقلیت مجلس نه فقط با حضور آقای کردان در پست وزارت کشور مخالف نیستند، بلکه این حضور را به دلیل ابهامات موجود درباره ایشان، برگ برنده ای علیه اصولگرایان می دانند و از آن با عنوان «ذخیره شب انتخابات» برای مقابله با دولت اصولگرا یاد می کنند. بنابراین چگونه می توان تصور کرد که این استیضاح در تقابل با دولت محترم صورت می پذیرد؟
از سوی دیگر، اقداماتی نظیر درخواست استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، از سوی مدعیان اصلاحات و همان کسانی صورت گرفته که نمی خواهند آقای کردان استیضاح شود آیا این عده طرفدار دولت هستند؟ و آیا گروکشی مخالفان دولت برای باقی ماندن آقای کردان بر مسند وزارت برای آقای رئیس جمهور تردیدآور نیست؟! و صد البته، اکثریت اصولگرای مجلس با این ترفندها و گروکشی ها مقابله جدی خواهد کرد.
و اما گلایه دوستانه ای نیز از آقای احمدی نژاد در میان است و آن، این که اگر تعداد وزیران برکنار شده به مرز حساسی رسیده است- و البته هرگز از این مرز عبور نخواهد کرد- جناب رئیس جمهور محترم نیز در رسیدن ماجرا به این مرحله بی تقصیر نبوده اند و آن هنگام که بی توجه به هشدارهای دلسوزان دست به عزل پی درپی وزیران می زدند بایستی به مرحله کنونی هم می اندیشیدند.
9- آقای رئیس جمهور باید به تفاوت ماهوی «حکم شرعی» و «حکم مدیریتی» توجه داشته باشند. در صدور حکم شرعی که مسئولیت آن با قاضی صالح است، باید تمامی اسناد و شواهد و قرائن بر وقوع جرم دلالت داشته و قاضی را به یقین برساند، چرا که پای حد و تعزیر در میان است اما، در حکم مدیریتی، فقط شبهه و تردید در سلامت و صلاحیت یک مدیر- آنهم مدیر برجسته ای در سطح وزیر- برای صدور حکم کافی است و به نظر می رسد برادر عزیز و بزرگوارمان جناب آقای احمدی نژاد در مواردی نیز احکامی از اینگونه صادر کرده اند.
10- و اما، از سوی دیگر، این نکته با اهمیت نیز درخور توجه است که دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها تلاش دارند، دولت نهم را در ماجرای آقای کردان خلاصه کنند و برخی از ضعف های دولت در برخورد با این مسئله را بهانه ای برای نفی خدمات برجسته و امتیازات کم سابقه و بعضاً بی نظیر دولت آقای احمدی نژاد قرار دهند و حال آن که اینگونه نقاط ضعف، در مقابل توانمندی ها، پاکدستی ها، مردم دوستی ها، ظلم ستیزی ها و ایثارها و فداکاری های دولت نهم و شخص احمدی نژاد دانه ای در کنار خرمن است که نه از قدر و منزلت آن می کاهد و نه بر سبد طمع دندان تیزکرده های مخالف دولت چیزی می افزاید و البته دوستان اصولگرا نیز باید توجه داشته باشند که طرح گزینه ای غیر از احمدی نژاد برای ریاست جمهوری آینده، هم بدون تردید، بازی در میدان دشمنان است.
11- در کنار همه مواردی که گفته شد اشاره به یک نکته بسیار مهم نیز ضروری است و آن، این که درخواست کنار گذاشته شدن آقای کردان از وزارت کشور به این معنا نیست که خدمات 30ساله ایشان نادیده گرفته شود و یا جناب کردان در مسئولیت های دیگر موفق نباشند، بلکه این اصرار صرفاً به دلیل آن است که با توجه به مجموعه مسائل جاری و مخصوصاً در پیش بودن انتخابات و لزوم دوری دولت از مواضع تهمت و تلاش مخالفان برای بهانه جویی، بهتر است «در شرایط کنونی» فرد دیگری عهده دار این سمت باشد. بدیهی است وجود اختلاف نظرهای اساسی با آقای کردان نمی تواند مانع از احترام گذاردن به سوابق اجرایی طولانی و خدمات ایشان باشد.
12-و بالاخره شب گذشته یکی از دوستان پیامکی با این مضمون فرستاده بود که عبرت انگیز و درس آموز است. پیامک این بود؛«یادمان باشد، دنیا زنگ آخر نیست، زنگ بعد «حساب» داریم.» ... احساس نگارنده آن است که امروز - و همه روزها- دولت، مجلس و تمامی اصولگرایان با هر سلیقه سیاسی که دارند مخاطب این پیام هستند.

حسین شریعتمداری


منبع: کیهان


نظرات | ۱۳۸٧/۸/۱٤ - کاوه |لینک به نوشته

کارتن پت و مت باعث برکناری تهیه کننده و ناظر پخش صدا و سیما شد

به نظر شما آستانه تحمل مسئولان صدا و سیما چقدر است؟ این خبر را به نقل از روزنامه جام جم بخوانید:

انیمیشن عروسکی پت ومت که در هر قسمت یکی از خرابکاریهای آنها را با انگیزه آموزش کودکان مطرح می کند این بار پس از نشان دادن انگورچینی آنان و تولید ماده مست کننده و نوشیدن آن و کله پاشدنشان خواست مضرات این عمل را نشان دهد. در خالی که از قضا سرکنگبین صفرا فزود. نشان دادن صحنه هایی از این انیمیشن که با ضوابط و مقررات پخش سیما مغایرت داشت باعث برکناری تهیه کننده این برنامه و ناظر پخش آن توسط مدیر شبکه 2 شد.

منبع: روزنامه جام جم-شنبه 11 آبان 1387-شماره 2417-صفحه 2


نظرات | ۱۳۸٧/۸/۱٢ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example