برای نازنین
 
نخست وزیر پاکستان: آباء و اجدادم اهل گیلان هستند

 

ایران خانه دوم من است؛ اجدادم گیلانی‌اند

یوسف رضا گیلانی ایران را خانه دوم خود دانست و درباره دلیل آن گفت که‌ آباء و اجدادم اهل گیلان هستند.

به گزارش فارس نیوز، سیدیوسف‌‌رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان، که به ایران سفر کرده است امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمدرضا رحیمی اظهار داشت: افتخار بسیار بزرگی برای من و همراهانم است که به کشور زیبای ایران سفر کردیم؛ ایران خانه دوم من است چرا‌که‌ آباء و اجدادم اهل گیلان هستند.

وی همچنین ظهر امروز در حاشیه زیارت بقعه شیخ زاهد گیلانی در جمع خبرنگاران با اشاره به انگیزه سفر خود به گیلان اظهار داشت: آباء و اجداد بنده از این خطه به دنیا آمدند و برای ادامه تحصیل به‌ویژه تحصیل علوم اسلامی به بغداد رفتند.
وی به دیدار روز گذشته خود با احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران اشاره کرد و اذعان داشت: در دیدار روز گذشته با رئیس جمهور ایران و رحیمی معاون اول رئیس جمهور تصمیم گرفتیم که رشت و مولتان را خواهرخوانده اعلام کنیم. گیلانی افزود: از استاندار گیلان دعوت می‌کنم به شهر مولتان سفر کند و مراسم خواهرخواندگی را در آنجا برگزار کنیم.
نخست وزیر پاکستان استان گیلان و شهرستان لاهیجان را منطقه توریستی و گردشگری ذکر کرد. مولتان زادگاه سیدیوسف‌رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان است.

منبع: 1 و 2


نظرات | ۱۳٩٠/٦/٢٢ - کاوه |لینک به نوشته

درآمد فردوسی پور از نود، هر دقیقه 62 هزار تومان

 به گزارش خبرنگار مهر، در هفته های اخیر مطالبی در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود که طی آن در بررسی میزان درآمدهای سالانه برنامه 90 به این نتیجه رسیده بودند که عادل فردوسی پور سالی یک میلیارد تومان از این برنامه درآمد دارد و به همین خاطر از وی به عنوان "مجری میلیاردی" تلویزیون نام برده شده بود.

فردوسی پور که در هفته های ابتدایی شروع دروه جدید برنامه اش مقابل این ابهامات سکوت کرده بود، دوشنبه شب با مطرح کردن این موضوع که یکی از بینندگان نود خواستار شفاف سازی در مورد میزان درآمدش شده است، با ارائه جدولی به این ابهامات پاسخ گفت.

تهیه کننده برنامه نود تاکید کرد که حتی اگر برنامه اش چهار ساعت هم طول بکشد بازهم صداوسیما برای او 120 دقیقه برنامه لحاظ می کند که بابت این زمان هم هر دقیقه 62 هزار تومان دریافت می کند. او تاکید کرد که در سال گذشته 37 برنامه داشته اند که در مجموع می‌شود مبلغی حدود 261 میلیون تومان.

مجری نود در ادامه شفاف سازی اش از میزان درآمدهای این برنامه جدولی از پرداختی ها و هزینه هایی که برای تهیه آن صورت می گیرد ارائه و تاکید کرد که خودش هم از این برنامه ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان درآمد دارد و همه عواملش تنها به خاطر مردم و ارائه یک برنامه خوب با این شرایط کار می کنند.

عادل فردوسی پور در مورد نظرسنجی و پیامک هایی که برای برنامه نود می آید نیز توضیح داد و تاکید کرد که از این منبع هیچ درآمدی به او و عوامل برنامه اش تعلق نمی گیرد.

منبع


نظرات | ۱۳٩٠/٦/۸ - کاوه |لینک به نوشته

رتبه نخست کاربران ایرانی در مراجعه به سایت‌های «غیر اخلاقی» در ظهر عاشورا

خبرگزاری فارس نوشت: معاون اطلاعات سپاه فجر استان فارس گفت: بر اساس تحقیقات ارتش سایبری سپاه در زمینه مراجعه کاربران ایرانی به سایت‌های غیراخلاقی، شیراز رتبه ششم کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، ابراهیم بیانی در جمع مدیران و فرماندهان پایگاه مقاومت ادارات استان فارس اظهار داشت: بر اساس این آمار استان‌های تهران، یزد و اصفهان در رده‌های نخست تا سوم قرار دارند.

بیانی ادامه داد: همچنین بر اساس آمار دیگری در زمینه استفاده کاربران اینترنت از سایت‌های غیراخلاقی در ظهر عاشورا در بین 182 کشور جهان تهران مقام نخست و شیراز رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: با این آمار تکان دهنده چگونه ممکن است با وجود ماهواره‌ها دیگر انگیزه‌ای برای حضور جوانان در مساجد، روزه گرفتن و انجام فریضه امر به معروف باشد.

معاون اطلاعات سپاه فجر استان فارس بیان کرد: یکی از موضوعاتی که دشمن از آن برای جدایی مردم از دین و تهی کردن نظام استفاده می‌کند ابزار فرهنگی و بهره‌گیری از سایت‌های اینترنتی فاسد، شبکه‌ها و آنتن‌های ماهواره است که قارچ گونه در حال رشد هستند.

بیانی ادامه داد: ایجاد اباهی‌گری و تعطیل کردن امر به معروف و نهی از منکر در کشور، با هجمه سنگین از طریق ماهواره‌ها که امروز بیش از 50 درصد مردم از آن استفاده می‌کنند از برنامه‌های اصلی دشمنان است.

معاون اطلاعات فرمانده سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: هجمه به ارزش‌های دینی جامعه از جمله حجاب، عفاف، نوع‌دوستی، پرکاری و توسعه بی‌بند و باری نیز از اهداف دیگر دشمنان است که در شبکه‌های ماهواره‌ای روی آن کار می‌کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماهواره‌ها و پیگیری مختلف آن به نوعی در جامعه اسلامی ایران تاثیر گذاشته است که طبق آمار، افرادی نیز به علت سیگنال ندادن برخی شبکه‌های خارجی از جمله فارسی‌وان اقدام به خودکشی کرده و یا مانع رفت و آمدهای خانوادگی شده‌اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: پدران و مادران باید با هوشیاری مراقب فرزندان خود باشند که آنان دچار هجمه شدید ماهواره‌ها و توسعه ترویج بی‌بند و باری نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دولت اشاره کرد و اظهار داشت: کار مسئولان نظام تنها نباید روبان چینی باشد و آنان باید تلاش کنند که با عملکرد خود کاری نکنند که مردم که ولی نعمت هستند از آنان جدا شوند.

بیانی ادامه داد: مردم هستند که بر ما منت دارند اما پاسخگویی به مردم در برخی ادارات شایسته آداب اسلامی نیست و کار مردم با امروز و فردا شدن به تعویق می‌افتد.

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩٠/٦/٥ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example