برای نازنین
 
احمدی نژاد: تورم 6 درصد است، دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است

احمدی نژاد در حرم امام رضا (ع) طی اظهاراتی بی سابقه، به شدت از مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی "انتخاب" از مشهد؛ وی که عصبانی به نظر می رسید؛ اظهار داشت :‌ طرح هدفمندی یارانه ها از مهمترین طرح های دولت است و این طرح مقدمه تحولات بزرگ اقتصادی است .

وی گفت : اقتصاد ایران می تواند جزو چند اقتصاد بزرگ دنیا باشد.

احمدی نژاد با بیان این مطلب که '‌تا جان در بدن دارم اهداف اعلام شده را پیگیری خواهم کرد و هرگز کوتاه نخواهم امد'‌ گفت که عده ای تلاش می کنند تا هدفمندی یارانه را زیر سئوال ببرند. دائما شایعه پراکنی می کردند ، اخبار دروغ و جعلی منتشر می کردند و با کمک بیگانگان و برخی عناصر داخلی در یک توطئه و اقدام ضد مردمی در بازار ارز و طلا که مطلقا ارتباطی به هدفمندی یارانه ها ندارد ؛‌ اخلال کردند.

احمدی نژاد گفت : این مساله ای که در بازار ارز و طلا دیدید حاصل توطئه مشترک داخلی و خارجی بود . دولت درصدد بوده و هست که قاطعانه با این توطئه برخورد کند و اجازه ندهد که به ملت عزیز ایران فشار وارد کند.

وی در عین حال گفت که '‌ برخورد با این توطئه ها نیازمند اطلاعات دقیق و صریح و در زمان مناسب است که متاسفانه دست دولت از این جهت خالی بود.'

وی با اشاره به وجود نیروها و عناصر اطلاعاتی مومن ؛ هوشمند و توانمند گفت :‌ به عنوان مقدمه آن توطئه با طرح موضوعات فرعی کاذب و دروغین با طراحی پیچیده تلاش کردند ذهن و اندیشه عناصر اطلاعاتی ما را به حوزه های غیراصلی و غیرواقعی معطوف و در واقع غفلت ایجاد کردند تا بتوانند توطئه خود را اجرا کنند.

رییس جمهوری گفت :‌امروز دولت بر شرایط بازار و این توطئه مسلط شده است و با تمامی توان در تلاش است تا این توطئه زشت را خنثی و ریشه کن کند.

 

وی همچنین از ملت خواست که فعلا از خرید کالاهایی که نیاز ندارند خودداری کنند تا توطئه یک عده در قبال بازار ناکام بماند.


رییس جمهور گفت: دارند همه کاری می کنن تا جلوی کار دولت را بگیرند، می گویند بنزین می خواهد 2000 تومان شود، چرا دروغ می گویید؟

وی افزود: قبلاً می گفتند اگر طرح یارانه ها کلید بخورد، تولید می خوابد، تورم سر به فلک می کشد و 500 درصدی می شود، اما الان الحمدلله اتفاقی نیافتاده، تورم 6 درصد است، دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است.برخی می گفتند تولید کشور صفر می شود، الحمدلله صفر نشده است!

احمدی نژاد گفت: دائم می گویند که دولت می خواهد اجناس را گران کند، ما می خواهیم گران کنیم؟ ما که دائم درپی ریشه کنی گرانی هستیم.

وی اضافه کرد: تیتر می کنند که سناریو مرحله دوم هدفمندی آماده شده، پشت سرهم دروغ می گویند. در حالی که چنین نیست.

احمدی نژاد با اشاره تلویحی به مجلس افزود: اینها از پیشرفت ملت ایران ناخشنودند، می خواهند برنامه های ملت را مختل کنند!

وی اضاافه کرد: می گویند که بنزین را 100  تومان گران کنید، 50 تومانش را بدهید مردم، 50 تومانش را هم بگذارید برای حساب های خاص!

احمدی نژاد ادامه داد: به اینها می گوییم چگونه مردم پول افزایش 50 تومانی بنزین بدهند، می گویند که خب مردم صرف جویی کنند، آخر مردم چگونه صرفه جویی کنند؟!
(البته احمدی نژاد نگفت که این خود دولت است که بنزین را گران می کند! و نگفت "اینها" یعنی چه کسانی؟)

رییس دولت دهم افزود: 50 تومان بقیه آن را هم می گویند بدهید به حساب های خاص تا هر وقت خواستند وام ها و پول های بی صاحب 22 میلیاردی تا 500 میلیاردی بدهند به افراد خاص، اگر هم ندهند می روند گوش وزیر را می گیرند تا برکنارش کنند.

وی در پایان گفت: اینها نمی خواهند خشنودی ملت را ببینند،  اما همزمان با ضربه زدن به مردم، به گور خواهند رفت.

احمدی نژاد در پایان، حضور مردم در استقبال از او را "حماسی" خواند.

 

منبع


نظرات | ۱۳٩۱/٢/٢۳ - کاوه |لینک به نوشته

معاون اول رئیس جمهور: ایران و عراق در واقع دو پارچه یک سیب سرخ هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، محمدرضا رحیمی دقایقی پیش در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی، صادراتی و خدمات فنی مهندسی استان خوزستان در منطقه آزاد اروند اظهار کرد: ایران و عراق در واقع دو پارچه یک سیب سرخ هستند که به واسطه شیطنت دشمنان سال‌ها جدا از یکدیگر زیست کردند و یک معجزه دوباره آنها را به هم متصل کرد.

وی اضافه کرد: کشورهای عراق و ایران به وسیله دشمنان از هم جدا شده و به واسطه همین دشمنان دوباره پیوند خوردند؛ بوش به عنوان دشمن ایران و عراق از آن سوی دنیا به کشور همسایه ما لشکر کشید تا با از بین رفتن صدام همه موانع برای ارتباط دوباره برداشته شود.

معاون اول رئیس جمهور با یکی خواندن دو کشور ایران و عراق افزود: این دو کشور باید همدیگر را تقویت کنند تا راه‌ها برای توسعه و ترقی هموار شود.

وی با بیان اینکه هر دو کشور در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: کشور ما این روزها با سخت‌ترین تحریم‌های دشمنان انقلاب اسلامی روبرو بوده و عراق هم باید سال‌ها تلاش کند تا عقب‌افتادگی 50 سال گذشته خود را جبران نماید.

رحیمی خاطر نشان کرد: در بین اعضای دولت هرگاه در خصوص عراق صحبتی به میان می‌آید مرجح بودن منافع این کشور نسبت به منافع خودمان تأیید می‌شود. پیوستگی ملت ایران و عراق یک قدرت آسیب ناپذیر بوده و این اتحاد به کوری دشمنان این دو کشور تقویت می‌شود.

استاندار خوزستان برای همکاری با برادران عراقی تام الاختیار است

معاون اول رئیس جمهور در ادامه از تام الاختیار بودن استاندار خوزستان برای همکاری هر چه بیشتر با استان‌های همجوار عراقی گفت و تصریح کرد: این تصمیم را اتخاذ کردیم تا استانداری خوزستان بدون وجود موانع در راه توسعه گام برداشته و نگران مجوزها نباشد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این انتظار را داریم که دولت عراق نیز در این مورد همکاری لازم را با ایران داشته باشد.

آسیب دیدگی‌های عراق باید جبران شود

رحیمی با اشاره به توافقات صورت گرفته در سفر اخیر نوری المالکی به کشور، افزود: 200 واحد مسکونی و 3 هزار باب مدرسه در عراق ساخته می‌شود که علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی به زودی برای انعقاد این قرارداد به عراق سفر می‌کند.

وی به اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در دیدار با نوری المالکی گفت: عراق از گذشته و زمان حکومت صدام آسیب‌های جدی دیده است که این آسیب‌ها را باید جبران کنیم و هر قدمی که برای عراق برداریم گویی کاری برای ایران کرده‌ایم.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر الزام بستن پیمان ترانزیت میان ایران و عراق، خاطر نشان کرد: با محقق شدن این اتفاق می‌توانیم به اندازه تمام پول نفت درآمدزایی کنیم.

 

 

منابع:

فارس نیوز

عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۱/٢/۱٤ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example