برای نازنین
 
تخریب خانه های فساد در شیراز

در راستای ارتقاء طرح امنیت اجتماعی در استان فارس منازل و مراکز فساد توسط نیروی انتظامی تخریب شد. عکس های زیر از خبرگزاری فارس تخریب مراکز فساد در این استان را نشان می دهد.


منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۱/٦/٢٧ - کاوه |لینک به نوشته

توهین‌بی‌سابقه‌وهابیون‌به‌ملت‌ایران

 به گزارش صراط ، «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور ایران در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان به دعوت «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه سعودی به عربستان سفر کرد. هدف اصلی از این سفر، شرکت در اجلاس گفتگو میان مذاهب اسلامی بود که 26 و 27 ماه رمضان در مکه مکرمه برگزار شد.
 
اکنون که نزدیک به یک ماه از آن سفر می گذرد، وهابیون عربستان سعودی با انتشار گسترده عکسی از «محمود احمدی نژاد» در فضای مجازی و سایت های اجتماعی، وی و همه ملت ایران را مورد بد ترین اهانت ها قرار داده اند. 

 
سلفی ها در ذیل این عکس که «اسفندیار رحیم مشایی» رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در آن دیده می شود، نوشته اند: مردان سعودی او (احمدی نژاد) را در پشت وانت انداختند زیرا او یک آتش پرست نجس است. گروه همراه وی نیز خوک های او هستند. احمدی نژاد خودش از سعودی خواسته بود که یک خودروی بدون سقف در اختیار او قرار دهند. علت این درخواست این است که فارس های (ایرانی های) خوک معتقدند که بعد از پوشیدن احرام، خداوند باید آنان را مستقیما ببیند و نباید سقف خودرو مانع آن شود لذا حکومت سعودی یک وانت مخصوص گوسفندان در اختیار احمدی نژاد قرار داد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی صراط


نظرات | ۱۳٩۱/٦/٢٦ - کاوه |لینک به نوشته

اعتراضات به فیلم آمریکایی

عصر ایران - واکنش ها به تولید و پخش فیلمی توهین آمیز درباره پیامبر اسلام که از روز سه شنبه گذشته آغاز شده بود همچنان در مناطق مختلف جهان ادامه داد.

اعتراضات همراه با خشونت در کشورهای مختلف در روز جمعه در مجموع 7 نفر کشته شدند. این افراد در مصر (یک کشته)، سودان (3 کشته) ، تونس (2 کشته) و در لبنان (یک کشته) به قتل رسیدند.

در این اعتراضات صدها نفر نیز تا این لحظه مجروح شده اند که از ان جمله 400 نفر در مصر ، 50 تن دیگر در سودان و 50 نفر در تونس زخمی شده اند.

مهمترین این واکنش ها که امروز جمعه روی دادند و برخی از آنها همچنان ادامه دارد به این شرح است:

- دبیر کل سازمان ملل متحد فیلم توهین کننده به اسلام را "مشمئز کننده" توصیف کرد.

بان کی مون امروز جمعه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در عین حال خواستار آرامش و تعقل در اعتراض به این فیلم شد.

وی افزود: هیچ چیزی نمی تواند توجیه گر انجام جنایت، وحشیگری و خشونت در ابراز نظر باشد. سوء استفاده از حق اساسی در آزادی ابراز نظر برای خون ریزی، باعث شرم است. در این مرحله از بحران، ما نیازمند آرامش و تعقل هستیم.

- یک نفر از معترضین در مقابل سفارت آمریکا در قاهره به ضرب گلوله کشته شد. درگیری ها و زد و خوردها میان معترضین و پلیس مصر در مقابل سفارت آمریکا در قاهره که از روز سه شنبه گذشته آغاز شده بود تا امروز جمعه ادامه دارد. اخوان المسلمین مصر که دعوت به برگزاری تجمع اعتراض آمیز مقابل سفارت آمریکا در قاهره کرده بود، این فراخوان خود را پس گرفت. سفارت آمریکا در قاهره، کاملا تخلیه شد.

تصویری از اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده در اعتراضات علیه فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام در میدان التحریر قاهره

پ

محمد مرسی رئیس جمهور مصر که در حال انجام سفر دوره ای در اروپاست بار دیگر ضمن اعلام پیامبر اسلام به عنوان خط قرمز و محکومیت توهین به ایشان، مخالفت خود را با واکنش های خشونت آمیز و حمله به سفارتخانه ها اعلام کرد.

 
درگیری ها مقابل سفارت آمریکا در قاهره


سردر سفارت آمریکا در قاهره

 

- هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا با شرم آور توصیف کردن فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام گفت که این فیلم ارتباطی با دولت آمریکا ندارد.

- آمریکا شماری از نیروهای ویژه تفنگداران دریایی خود را برای حمایت از مراکز و شهروندان این کشور، به یمن اعزام می کند.

اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در یمن

- در یمن حملات معترضین به سفارت آمریکا در صنعا، امروز جمعه هم ادامه یافت. معترضین برای ورود به سفارت آمریکا تلاش کردند اما با مقاومت نیروهای امنیتی روبه رو شدند با این حال معترضین پرچم سفارت آمریکا را به پایین کشیده و آن را آتش زدند.

تظاهرات در تهران

- در تهران و شهرهای سراسر ایران پس از برگزاری نماز جمعه، تظاهرات اعتراض آمیز علیه تهیه و انتشار فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام برگزار شد.

- در سودان، سه معترض در نزدیکی سفارت آمریکا در خارطوم کشته شدند. معترضین به سفارتخانه های آلمان و بریتانیا هم حمله کردند. آنها توانستند وارد حیاط سفارت آلمان شوند و با پایین کشیدن پرچم این کشور، پرچم القاعده را جایگزین کنند. سفارتخانه های آلمان و بریتانیا تخلیه شدند. آمریکا اعلام کرد برای تامین امنیت سفارتخانه خود در خارطوم، نیروهای نظامی ویژه واکنش سریع به سودان اعزام می کند.

اعتراضات مقابل سفارت آلمان در سودانحدود 5 هزار نفر در این تظاهرات مشارکت داشتند. پلیس هم برای مقابله با معترضین از گاز اشک آور استفاده کرد. دلیل مرگ سه نفر از کشته شدگان ، تصادف با خودروهای پلیس در مقابل سفارت آمریکا بیان شده است.

-  وزیر خارجه آلمان گفت که خشم در جهان اسلام درباره فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام را درک می کند اما تاکید کرد توجیهی برای خشونت نیست. وی در بیانیه ای تلویزیونی که به دو زبان آلمانی و انگلیسی پخش شد گفت:" این فیلم ننگین را محکوم می کنم اما توجیهی برای خشونت وجود ندارد. توجیهی برای حمله به سفارتخانه ها نیست. توجیهی برای کشتن مردم یا در معرض خطر قرار دادن جان انسان ها نیست.

"گیدو وستروله" افزود: "فیلم ، دشمنی با اسلام و توهین به میلیون ها نفر از مومنین به دین اسلام  است."

اعتراضات در اندونزی


- در بنگلادش، معترضین ضمن تجمع اعتراض آمیز در مقابل سفارت آمریکا در شهر داکا پرچم این کشور را آتش زدند.

- دراردن، معترضین با برگزاری تظاهرات به سمت مقابل سفارت آمریکا در امان، تهیه و انتشار فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام را محکوم کردند.

-  رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با محکومیت تولید فیلم توهین آمیز درباره پیامبر اسلام ، از واکنش خشونت آمیز به این موضوع و قتل سفیر آمریکا در لیبی انتقاد کرد.

اعتراضات مقابل سفارت آمریکا در تونس

- در تونس شماری از معترضین توانستند وارد حیاط سفارت آمریکا شوند. در این حوادث 2 نفر کشته و 50 نفر دیگر از معترضین زخمی شدند. معترضین همچنین به مدرسه آمریکایی در شهر تونس حمله کرده و آن را به آتش کشیدند. تعدادی از معترضین شعار می دادند: "اوباما اوباما همه ما اسامه هستیم". اشاره آنها به اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده بود.
68 خودرو تا این لحظه در تونس به آتش کشیده شده و 22 نفر بازداشت شده اند.

شهر طرابلس در شمال لبنان

- در شهر طرابلس در شمال لبنان، معترضین در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند. این تجمع به خشونت کشیده شد و شماری از معترضین خشمگین ، یک رستوران فست فود را به آتش کشیدند. این رستوران شعبه رستوران های زنجیره ای آمریکایی "کی اف سی" بود. در این خشونت ها یک نفر کشته و 26 نفر زخمی شدند. 12 نفر از این افراد، نیروهای امنیتی بودند.

اعتراضات ضدآمریکایی در شهر طرابلس در شمال لبنان


- سخنگوی گروه افراط گرای اسلامی "انصار الشریعه" در لیبی، دخالت در حمله مسلحانه به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی و قتل سفیر این کشور را رد کرد.

- دولت لیبی از دستگیری چند متهم به دخالت در قتل سفیر آمریکا خبر داد.

- از هند هم خبر می رسد که سفارتخانه آمریکا در محاصره مسلمانان خشمگین قرار دارد.

 

منبع

 


نظرات | ۱۳٩۱/٦/٢٥ - کاوه |لینک به نوشته

کل درآمد 103 ساله نفت ایران

معاون اسبق وزارت نفت با بیان اینکه کل درآمد نفتی ایران در طول 103 سال گذشته تاکنون حدود یکهزار و 116 میلیارد دلار بوده است، اعلام کرد: با افزایش بهای طلای سیاه، درآمد نفتی در دولت نهم و دهم تاکنون به 531 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر ترکان در نشست تخصصی رویکرد‌ها و استراتژی‌های نوین تامین مالی پروژه‌های زیرساخت و انرژی با رویکرد مدیریت صحیح منابع مالی موجود، با بیان اینکه در 103 سال گذشته مجموع درآمدهای نفتی ایران به بیش از یکهزار و 116 میلیارد دلار رسیده است، گفت: از دوره حکومت مظفر‌الدین شاه تا سال 1352 شمسی درآمد‌های نفتی ایران حدود 26 میلیارد و 800 میلیون دلار بوده است.

این کارشناس اقتصاد انرژی با اعلام اینکه حجم درآمدهای نفتی ایران در سال 1352 شمسی تا زمان پیروزی انقلاب به 112 میلیارد و 700 میلیون دلار رسیده است، اظهار داشت: در مجموع پیش از پیروزی انقلاب نزدیک به 140 میلیارد دلار درآمد نفتی نصب اقتصاد کشور شده است.
 
معاون وزیر نفت در دولت نهم همچنین مجموع درآمد‌های نفتی ایران را از ابتدای پیروزی انقلاب تا پایان فعالیت دولت هشتم را حدود 445 میلیارد و 400 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: بر این اساس سهم دولت اول و دوم از درآمد‌های نفتی 25.8 میلیارد دلار، دولت سوم و چهارم 110.6 میلیارد دلار، دولت پنجم و ششم 141.7 میلیارد دلار و دولت هفتم و هشتم 157.2 میلیارد دلار بوده است.
 
نام دولت درآمد نفت/ میلیارد دلار
حکومت مظفرالدین شاه تا سال 1352 26.8
1352تا 1357 112.7
کل درآمد نفتی قبل از پیروزی انقلاب 140
دولت اول و دوم 25.8
دولت سوم و چهارم 110.6
دولت پنجم و ششم 141.7
دولت هفتم و هشتم 157.2
دولت نهم و دهم 531
 
وی مجموع درآمدهای نفتی دولت نهم و دهم را بیش از 531 میلیارد دلار اعلام کرد و یادآور شد: در شرایط فعلی 80 درصد درآمدهای نفتی ایران از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی است.
 
این عضو سابق کابینه دولت نهم خواستار تبدیل دارایی‌های زیرزمینی به ثروت زمینی و دارایی‌های بین نسلی شد و تاکید کرد: با این وجود، در شرایط فعلی تمام درآمدهای حاصل از فروش و صادرات نفت خام صرف امورات نسل موجود می شود.
 
ترکان همچنین از افزایش وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی در دو سال گذشته خبر داد و گفت: آمارهای نشان می دهد که از سال 1384 تا پایان سال گذشته بیش از 483 میلیارد دلار درآمد نفتی صرف واردات کالا از خارج کشور شده است.
 
معاون اسبق وزیر نفت با یادآوری اینکه از این مقدار سهم کالاهای سرمایه‌ای حدود 17 درصد و سهم کالاهای واسطه‌ای و مصرفی 83 درصد است، اظهارداشت: پیشنهاد می‌شود دولت بخش عمده ای از درآمدهای نفتی را صرف افزایش ظرفیت و تثبیت تولید نفت و گاز طبیعی در کشور بکند.
 
ترکان با بیان اینکه صرف درآمدهای نفتی به طرح‌های افزایش تولید طلای سیاه از نان شب هم واجب تر است، تصریح کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی پس از تحریم باید واردات با مدیریت بودجه‌ای انجام شود.
 
وی همچنین خواستار اختصاص ردیف بودجه‌های جداگانه ای از درآمدهای نفتی به طرح و پروژه‌های نفتی شد و اظهار داشت: با افزایش سرمایه گذاری باید سقف و ظرفیت تولید نفت خام ایران افزایش یابد.

منبع


نظرات | ۱۳٩۱/٦/۱٤ - کاوه |لینک به نوشته

شمارش معکوس برای اعدام 7 عضو شبکه شیطان

هفت عضو شبکه شیطان که دختران جوان را در جنگل‌های شمال کشور مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، به زودی پای چوبه ‌دار قرار می‌گیرند. رسیدگی به این پرونده از بهمن‌ماه سال 89 با شکایت دختر 18 ساله‌یی علیه 9 مرد جوان به اتهام آزار و اذیت و تهیه فیلم غیراخلاقی از وی در دستور کار ماموران اداره آگاهی گیلان قرار گرفت.

شاکی در این باره گفت: روز حادثه من و نامزدم در حال قدم زدن بودیم که سه مرد در خیابان راهمان را سد کردند. آنها با ادعای اینکه پلیس هستند، از ما مدارک هویتی خواستند و سپس به ما گفتند ارتباط شما مشکل دارد. آنها بدون توجه به حرف‌های ما، نامزدم را کتک زدند. بعد هم از او خواستند از خانه مدارک خودش و مرا بیاورد و تحویل‌شان دهد. پس از رفتن نامزدم، مردان جوان مرا به زور سوار خودرو کرده و از محل دور شدند. آدم‌ربایان مرا کتک زدند و به منطقه جنگلی و مه‌آلود در حومه شهر منتقل کردند. در حومه شهر شش مرد دیگر نیز به آنها پیوستند و همه آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. مردان شیطان‌صفت از صحنه‌های آزار و اذیت من فیلمبرداری کرده و تهدید کردند اگر علیه آنها شکایت کنم، دوباره مرا مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. در پی این شکایت، نامزد دختر جوان نیز در پلیس آگاهی از متهمان شکایت کرد. با اطلاعات به دست آمده از مرد و زن جوان، چهره‌نگاری رایانه‌یی از مردان شیطان‌صفت انجام و جست‌وجوی پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد. تحقیقات در این باره ادامه داشت تا اینکه چند روز بعد، دختر جوان زمانی که برای پیگیری پرونده‌اش به دادسرا رفته بود، یکی از متهمان را آنجا دید و با داد و فریاد باعث دستگیری او شد. 
متهم پس از انتقال به اداره آگاهی به آزار و اذیت دختر جوان با همدستی 9 تن از دوستانش اعتراف کرد که همدستان او نیز در عملیات‌های جداگانه‌یی شناسایی و دستگیر شدند. همزمان با افشای جنایت اعضای این گروه، دختر 14 ساله‌یی با مراجعه به پلیس گفت: چندی قبل با یکی از متهمان دوست شدم. او به بهانه گردش مرا به جنگل‌های لاهیجان برد و در آنجا با همدستی دوستانش مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. آنها از صحنه آزار و اذیتم فیلمبرداری کرده و تهدید کردند اگر موضوع را به کسی بگویم فیلم مرا در شهر پخش می‌کنند. در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، حدود هفت دختر دیگر با مراجعه به پلیس علیه اعضای این باند شکایت کردند.
با تکمیل تحقیقات، محاکمه متهمان در شعبه 12 دادگاه کیفری استان گیلان و به ریاست قاضی لسانی برگزار شد. متهمان در جلسه دادگاه به تشریح جنایات سیاه خود پرداختند. دختران جوان نیز وحشت‌زده از متهمان به طرح شکایت پرداختند. قضات دادگاه پس از بررسی پرونده، اظهارات متهمان و شکایت شاکیان، هفت عضو اصلی این باند را به اعدام، زندان و شلاق محکوم کردند. دو عضو دیگر این باند نیز به شلاق محکوم شدند.
 از سوی دیگر سرکرده باند نیز به سبب تکرار جرائمش از نظر دادسرا مفسدفی‌الارض شناخته شد و پرونده‌اش برای رسیدگی به این اتهام به دادگاه انقلاب فرستاده شد. قاضی دادگاه انقلاب نیز پس از محاکمه، او را به اعدام محکوم کرد. با اعتراض متهمان به حکم مجازاتشان پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور حکم اعدام اعضای این باند را تایید کردند. با تایید حکم اعدام اعضای این باند شیطان‌صفت هفت متهم اصلی پرونده در یک‌قدمی چوبه‌ دار قرار دارند و شمارش معکوس برای اعدام آنها آغاز شده است. یکی از متهمان پرونده نیز فراری است که پرونده او همچنان در دادگاه مفتوح است.
_____________________________________________________
منبع: فرارو


نظرات | ۱۳٩۱/٦/۱٤ - کاوه |لینک به نوشته

صداوسیما سخنان مرسی را چگونه ترجمه کرد؟

عصر ایران - محمد مرسی رئیس جمهور مصر در سخنرانی در افتتاحیه اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران درباره سوریه گفت: خانم ها، آقایان، همبستگی با مبارزه مردم عزیز سوریه علیه حکومت سرکوبگر که مشروعیت خود را از دست داده است به همان اندازه که ضرورت سیاسی و استراتژیک است، یک وظیفه اخلاقی به شمار می رود.

وی افزود: این حمایت از اعتقاد ما به آینده سوریه به عنوان کشوری آزاد و سربلند نشأت می گیرد. همه ما باید حمایت کامل و نه ناقص خود را از مبارزه طالبان آزادی و عدالت در سوریه اعلام کنیم. همدردی باید به طرح سیاسی تبدیل شود که حامی تغییر مسالمت آمیز به حکومتی دموکراتیک و بیانگر مطالبات مردم سوریه در زمینه دستیابی به آزادی، عدالت و مساوات باشد.

اما در پخش زنده و مستقیم سخنان مرسی در صداوسیمای ایران، اظهارات وی اینگونه ترجمه شد:

برادران و خواهران عزیز، مساله همبستگی ما با ملت سوریه علیه توطئه ای که بر ضد آن کشور جریان دارد نباید فراموش شود. این وظیفه ای اخلاقی و وظیفه ای سیاسی و راهبردی است. باید امیدوار باشیم که در سوریه، نظامی که مردمی است، باقی بماند و باید تمامی تلاش خود را برای اصلاحات به کار ببریم، باید اقدامات به صورت مسالمت آمیز صورت گیرد.ما همگی اکنون در برابر چالش های بزرگی قرار داریم، ملت های فلسطین، بحرین و سایر ملت ها در حال مبارزه هستند و برخی کشورهای ما با دخالت های داخلی و خارجی مواجه هستند. ملت سوریه آزاد است و می تواند در برابر توطئه هایی که علیه ملت سوریه ایجاد شده باقی بماند.

منبع


نظرات | ۱۳٩۱/٦/۱۱ - کاوه |لینک به نوشته

العالم، فارس نیوز و اعتراض هیات سوری به سخنان مرسی

در حالی که روز گذشته ، خبرگزاری فارس و شبکه العالم (متعلق به صدا و سیما) ، خروج هیات سوری در هنگام سخنرانی محمد مرسی از سالن اجلاس عدم تعهد را تکذیب می کردند و آن را خبرسازی رسانه ای می دانستند ، خبرگزاری رسمی دولت سوریه ، به نقل از وزیر خارجه این کشور ، خبر خروج از سالن را تأیید کرد.


به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه گفت هیئت این کشور در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در اعتراض به سخنان محمد مرسی رئیس جمهور مصر، سالن اجلاس را ترک کرد.

علاوه بر خبرگزاری رسمی سوریه، سایت رسمی رادیو تلویزیون دولتی این کشور نیز این مطلب را منتشر کرده است.


سایت رسمی تلویزیون دولتی سوریه

  معلم اضافه کرد: پس از پایان سخنرانی مرسی، هیئت رسمی سوریه دوباره به سالن اجلاس بازگشت.

وی افزود: سخنرانی مرسی (درباره سوریه) به معنی دخالت در امور داخلی سوریه و نادیده گرفتن عرف ریاست اجلاس است. این سخنان، به معنی تحریک خون ریزی در سورریه است.

مرسی در سخنانش با توصیف حکومت سوریه به ظالم و سرکوبگر خواستار تغییر آن شد.


خبرگزاری رسمی دولت سوریه - سانا

 العالم در خبری "فوری" مدعی شده بود که المعلم برای مصاحبه با خبرنگار این شبکه از سالن خارج شده بود نه در اعتراض به سخنان مرسی!
خروج از سالن به هنگام ایراد سخنان مغیر با منافع ملی ، از عرف های شناخته شده بین المللی است و ربطی به اصل اجلاس ندارد و صرفاً نمایاندن اعتراض به سخنان ناطق است.
با این حال ، گویا برخی رسانه های داخلی ،با عدم درک این عرف ، کاسه داغ تر از آش شده و در حالی که خود سوری ها می گویند سالن را به نشانه اعتراض به مرسی ترک کردیم ، این ها می گویند : نه ، سالن را ترک کردید تا با ما مصاحبه کنید ، شما اعتراضی نداشتید!

گفتنی است صدا و سیما در پخش مستقیم اجلاس ، سخنان مرسی را تغییر داد و بخش های مربوط به انتقادات او از حکومت سوریه را سانسور کرد.

جالب اینجاست که العالم ، بعد از اعلام رسمی علت خروج هیات سوری از سالن ، به جای عذرخواهی به خاطر خبر کذب خود ، مدعی شد که بر خلاف اعلام برخی رسانه ها ، هیات سوری اجلاس را ترک نکرده است. این در حالی است که خبر ، مربوط به ترک سالن بود ، نه کل اجلاس.
و نکته جالب تر این که العالم کاملاً در جریان خروج هیات سوری به نشانه اعتراض بود چرا که امروز در خبر جدیدش - که با خبر قبلی اش مغایر است - اعتراف کرده که ولید المعلم بعد از خروج از سالن ، با خبرنگار این شبکه صحبت کرده و نسبت به سخنان مرسی اعتراض کرده است.

با این حال ، وقتی مقامات سوری مشاهده کردند که شبکه العالم ، آنها را نیز سانسور می کند ، اصل ماجرا را به خبرگزاری رسمی دولت سوریه منتقل کردند تا از آن طریق اطلاع رسانی درست شود و بعد از ان ، العالم ، ناگزیر به انتشار سخنان المعلم در پی خروج اعتراض آمیزش از سالن شد. همچنین یکی از فعالان سیاسی معروف کشورمان هم مدعی شده بود که احتمالاً نخست وزیر سوریه برای دستشویی سالن را ترک کرده بود!


سایت شبکه العالم بعد از افشای اصل ماجرا توسط خبرگزاری رسمی سوریه

این قبیل رفتارهای غیر حرفه ای و غیر صادقانه ، آن هم از سوی رسانه هایی که با بودجه عمومی و بیت المال اداره می شوند ، بزرگ ترین ضربه به اعتماد مردم به رسانه های داخلی و خدمتی بی نظیر به رسانه های بیگانه است .

__________________________________________________________

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۱/٦/۱٠ - کاوه |لینک به نوشته

جیگر ممنوع‌التصویر شد!

بنا به صلاحدید مدیران نظارتی تلویزیون این کاراکتر از جمع شخصیت‌های محبوب مجموعه «کلاه قرمزی 91» کنار گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی؛ یکی از عروسک‌های محبوب و تازه ساخته شده توسط گروه ایرج طهماسب و حمید جبلی شخصیت «جیگر» بود. عروسک خری که با نام «جیگر» خیلی زود توانست به عنوان یکی از کاراکترهای محبوب تلویزیون در نوروز 91 بدل شود.

جیگر


این عروسک با تکیه بر برخی کلمات و تکرار آن جایگاه قابل اعتنایی بین طرفداران برنامه «کلاه قرمزی 91» پیدا کرده بود.

شبکه‌های جام جم 1 و نمایش در اقدامی مشابه تصمیم به باز پخش مجموعه «کلاه قرمزی 91» کردند که در این بازپخش قسمت‌ها و آیتم‌هایی که در آن «جیگر» حاضر بود به طور کامل سانسور شده است.

پیشتر و در ایام اعیاد مذهبی و پخش قسمت‌های جدید این برنامه نیز خبری از این کاراکتر نبود. با پیگیری‌های خبرنگار CHN از مسئولین شبکه‌های مذکور و همچنین گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه دو مشخص شد بنا به صلاحدید مدیران نظارتی تلویزیون این کاراکتر به دلیل بد آموزی‌های رفتاری از جمع شخصیت‌های محبوب مجموعه «کلاه قرمزی 91» کنار گذاشته شده است.

محبوبیت این کاراکتر به حدی رسید که در ایام پخش این مجموعه توانست خیلی زود سر از جلد مجلات مختلف در بیاورد و در کنار شخصیت‌های «ببعی» و «پسر عمه زا» {و البته «فامیل دور» ایجوری} از محبوب‌ترین عروسک‌های این مجموعه قلمداد شود.

____________________________________________________________

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۱/٦/۸ - کاوه |لینک به نوشته

GSM چیست؟

GSM یا سامانهٔ جهانی ارتباطات همراه، مخفف Global System for Mobile Communications، استانداردی توسعه داده شده توسط انستیتو اروپایی استانداردهای مخابراتی است.

جی‌اس‌ام (GSM)  یکی از متداول‌ترین استاندارد های تلفن‌های همراه در جهان است. فروشندهٔ اصلی آن یعنی شرکت جی‌اس‌ام تخمین می‌زند که ۸۰ درصد از بازار جهانی تلفن همراه از این استاندارد استفاده می‌کند. سه میلیارد نفر در ۲۱۲ کشور از این استاندارد بهره می‌گیرند.گستردگی این استاندارد رومینگ بین‌المللی میان اپراتورهای تلفن همراه را رایج نموده است. این امکان مشترکین را قادر می سازد از تلفن‌های همراه خود در بیشتر نقاط دنیا استفاده کنند.

جی‌اس‌ام در اصل کوتاه‌شدهٔ عبارت فرانسوی Groupe Spécial Mobile (گروه ویژهٔ تلفن همراه) است. تفاوت GSM با تکنولوژی‌های پیش از آن در سیگنالینگ و کانال‌های صدای دیجیتال است و به همین دلیل از آن به عنوان نسل دوم سیستم‌های تلفن همراه (۲G) یاد می‌شود. همچنین GSM برای اولین بار یک جایگزین ارزان (برای حامل شبکه) برای تماس‌های تلفنی ارائه کرد، سرویس پیام کوتاه(SMS)، که امروزه در سایر استانداردهای تلفن همراه نیز پشتیبانی می‌شود. یک مزیت دیگر آن است که استاندارد شامل یک شماره تلفن اورژانس جهانی ، ۱۱۲، می‌باشد.

نسخه‌های جدیدتر با استاندارد اصلی گوشی‌های GSM سازگار هستند. به عنوان مثال، در نسخه ۹۷ استاندارد قابلیت بسته داده با استفاده از GPRS افزوده شده است. نسخه ۹۹ با استفاده از تکنولوژی EDGE ارسال داده با سرعت بالا را ارائه کرد.

انجمن GSM تخمین می زند که فناوری تعریف شده در استاندارد GSM در خدمت 80 ٪ از جمعیت جهان، شامل بیش از 5 میلیارد نفر در بیش از 212 کشور است.

اولین تماس GSM جهان تاریخی را در 1 جولای سال 1991 توسط نخست وزیر فنلاند Harri Holkeriبه Kaarina Suonio شهردار شهر تامپره ایجاد شد. شبکه برای اولین بار توسط Telenokia و زیمنس ساخته شده بود و توسط Radiolinja کار میکرد. سال 1992 ، اولین SMS فرستاده شد و وودافون بریتانیا و مخابرات فنلاند توافق نامه رومینگ بین المللی را به امضا رساندند.

جزئیات فنی

GSM یک شبکه سلولی است که تلفن های همراه از طریق جستجوی نزدیک‌ترین فضای اطراف به آن متصل می‌شوند. پنج اندازه متفاوت سلول در شبکه GSM وجود دارد. سلول‌های ماکرو، میکرو، پیکو، فمتو و چتری. محدوده پوشش هر سلول بر طبق محیط قرارگیری متفاوت است. سلول‌ها ماکرو به سلول‌هایی گفته می‌شود که آنتن ایستگاه پایگاه بر روی یک یا ساختمانی بالای ارتفاع متوسط پشت بام قرار گرفته است. سلول‌های میکرو سلول‌هایی هستند که ارتفاع آنتن کمتر از سطح متوسط بالای پشت بام است و معمولاً در مناطق شهری استفاده. می‌شوند. Picocells سلول‌های کوچکی هستند که قطر پوشش آن‌ها چند ده متر است؛ آن‌ها به طور عمده مورد استفاده درون خانه هستند. Femtocells سلول طراحی برای استفاده در محیط‌های مسکونی یا کوچک کاری هستند و از طریق اتصال به اینترنت پهن باند به شبکه ارائه دهنده خدمات متصل می‌شوند. سلول‌های چتر برای پوشش مناطق سایه سلول‌های کوچک‌تر و پر کردن شکاف در پوشش بین این سلول‌ها استفاده می‌شود. شعاع افقی سلول بر اساس ارتفاع آنتن، گیرش آنتن و شرایط گسترش از چند صد متر تا چند ده کیلومتر تغییر می‌کند. بیشترین مسافتی که مشخصات GSM پشتیبانی می‌کند 35 کیلومتر است.

واحد شناسایی مشترک (SIM)

یکی از ویژگی‌های کلیدیGSM واحد شناسایی مشترک است، که به عنوان یک سیم کارت شناخته می‌شود.سیم کارت هوشمند قابل جداسازی حاوی اطلاعات اشتراک کاربر و دفترچه تلفن است. این کار به کاربر اجازه می‌دهد تا اطلاعات خود را پس از تعویض گوشی. حفظ نماید. متناوبا ، کاربر همچنین می‌تواند اپراتور را با تغییر سیم کارت خود تغییر دهد در حالی که گوشی خود را نگاه می‌دارد. برخی اپراتورها با اجازه دادن به یک گوشی برای اتصال تنها به یک سیم کارت. یا تنها با سیم کارت‌های صادر شده توسط آن‌ها، جلوی این کار را می‌گیرند این عمل به عنوان قفل سیم کارت شناخته می‌شود.

__________________________________________________________

منابع: 1 و 2


نظرات | ۱۳٩۱/٦/٦ - کاوه |لینک به نوشته

GPRS و کاربردهای آن

GPRS یا همان General Packet Radio Service یک لایه Packet-Switched به شبکه GSM موجود موبایل شما اضافه می کند.برای استفاده از این تکنولوژی، شما باید PDA یا موبایلی داشته باشید که GPRS را پشتیبانی کند و به شرکتی که توانایی ارائه سرویس GPRS را دارد، دسترسی داشته باشید.GPRS به صورت کلی سه فایده برای هر کاربر دارا می باشد. اول اینکه به شما امکان می دهد تا همواره ارتباط خود با اینترنت را حفظ نمایید و دیگر لازم نیست برای برقراری ارتباط هر دفعه به شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت وصل شوید. دوما GPRS به صورت ذاتی دارای سرعت به مراتب بالاتری نسبت به خطوط ارتباطی داده معمولی در موبایل می باشد. خطوط معمولی موبایل حداکثر دارای سرعت 9.6 کیلوبیت در ثانیه می باشند و در صورت استفاده از سرویس High-Speed Circuit Switched Data یا همان HSCSD حداکثر می توانند از سرعت 1.44 کیلوبیت در ثانیه بهره ببرند. این در حالی است که GPRS به راحتی می تواند با سرعت 40 کیلوبیت در ثانیه شما را به اینترنت متصل نماید که حداقل چهار برابر سرعت معمول خطوط داده در موبایلهای معمولی می باشد.سومین و اصلی ترین مزیت GSRP این است که شما مبلغ ارتباط خود را بر اساس مقدار اطلاعات ورودی و خروجی به شرکت ارائه دهنده سرویس می پردازید و نه بر اساس مدت زمانی که به اینترنت متصل هستید.این به آن معنا است که ممکن است شما تمامی روز بر روی اینترنت باشید اما فقط در هنگام ارسال یک پیغام مبلغی را پرداخت کنید.

کاربردهای GPRS
پست الکترونیکی : پست الکترونیکی جایی است که GPRS در آن خودنمایی می کند.با توجه به ارتباط دائمی با اینترنت و پرداخت به ازای اطلاعت ورودی/خروجی، شما می توانید به نامه های الکترونیکی دوستان و یا همکاران خود در هر زمان با حداقل هزینه و حداکثر سرعت پاسخ دهید و یا برای کارهای فوری به دیگران نامه دهید.

پیغام های لحظه ای : ارتباط دائمی به اینترنت به شما امکان می دهد تا همواره پیغام های فوری خود را که توسط نرم افزار های Chat فرستاده می شوند، در هر لحظه دریافت و به آنها پاسخ دهید.یعنی شما می توانید از IRC/ICQ/Yahoo Messenger/MSN Messenger/AOL Messenger و... در تمامی مدت روز بهره ببرید.

MMS : تنها بستری که شما می توانید از امکانات صدا، تصویر و ویدئو در سیستم MMS یا Multimedia Messaging Service - که نسخه پیشرفته SMS می باشد - به طور کامل بهره مند شوید، GPRS می باشد.

مرور سایت های وب : همچون دیگر خدمات، شما توسط GPRS می توانید تقریبا با سرعتی معدل خطوط تلفن معمولی، یعنی 56 کیلوبیت در ثانیه، صفحات مورد علاقه خود را مرور کنید.

WAP

کارهای گروهی : GPRS به شما امکان می دهد تا همواره به تقویم کاری و یا اطلاعات اشتراکی همکاران خود دسترسی داشته باشید.

____________________________________________________________

منبع


نظرات | ۱۳٩۱/٦/٦ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example