برای نازنین
 
متروی تهران به نجف و کربلا وصل شود

به گزارش پارسینه ، سردار سید محمد باقرزاده گفت: فضای ایجاد شده در اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) علاوه بر فضای معنوی،فرهنگی و فقهی ،امروز پیام سیاسی کوبنده ای برای دشمنان اسلام داشته است زیرا آنها با جنگ و اختلاف افکنی بین شیعه و سنی سعی بر کم رنگ کردن احساس مردم نسبت به محرم و صفر را داشتند ولی به فضل الهی این گونه نشد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد:تمامی مسلمانان جهان چه شیعه و چه سنی با شعور و علاقه وصف نشدنی  وبا وجود تمام تهدیدات دشمنان اسلام در اربعین حسینی حضور دارند و این عشق پایانی ندارد.

وی در ادامه افزود:مردم ایران اسلامی و عراق از دیگر مسلمانان توجه بیشتری را در زیارت اهل بیت پیامبر (ص) نشان می دهند.

سردار باقرزاده اضافه کرد:شهدای دفاع مقدس با آرزوی زیارت سید شهدا در صحنه پیکار با ظلم حضور پر شور تری داشتند زیرا فرهنگ شهدا ی ما بر گرفته از مکتب عاشوراست.

وی در ادامه گفت:با توجه به امن شدن اماکن زیارتی در عراق هر روزه بر آمار زائرین افزوده می شود و با اجرای طرح متروی تهران به نجف اشرف و کربلای معلی می توان در تسهیل شدن این کار نقش بسزایی ایفا نمود.

منبع: پارسینه


نظرات | ۱۳٩۳/٩/٢٢ - کاوه |لینک به نوشته

خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد

آیت‌الله مصباح یزدی:
تضعیف‌کنندگان جایگاه ولایت بزرگ‌ترین دشمنان جامعه هستند

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه بزرگ‌ترین دشمنان جامعه کسانی هستند که در زمینه تضعیف ولایت فعالیت می‌کنند، گفت: امروز کسانی آن‌قدر بی‌حیاء شده‌اند که می‌گویند امام خمینی (ره) را قبول ندارند. نسخه قابل چاپ به گزارش خبرگزای تسنیم از قم، آیت‌الله مصباح یزدی پیش از ظهر امروز ‌در یادواره شهدای موسسه امام خمینی (ره)، اظهار کرد: همه موجودات زنده می‌خواهند به زندگی خود ادامه دهند و این یک امر غریزی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: از طرف دیگر شاهد هستیم انسان‌هایی پیدا می‌شوند که برخلاف این امر فطری، حاضر به فدا کردن جان خود می‌شوند. انسان دچار تعجب می‌شود که اگر یک امر فطری است، چگونه انسان حاضر به فدا کردن خود می‌شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی بعد از انقلاب پیدا شد که ما که این دوران را درک نکرده بودیم، متعجب می‌شدیم. من قبل از انقلاب از خواندن داستان "حنظله غسیل الملائکه" متعجب می‌شدم اما در دوران بعد از انقلاب و به‌ویژه هشت سال جنگ تحمیلی، نمونه‌های عجیبی دیده شد.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: عقل و احساس باید در کنار هم باشد و یکی از علما می‌فرماید که خودرو برای حرکت در شب، هم چراغ می‌خواهد و هم نیاز به قوه محرکه دارد. 2 عامل باید وجود داشته باشد، هم باید راه را شناخت و هم باید انرژی و شور حرکت داشت.

وی تصریح کرد: یکی از عواملی که تشیع به برکت خون سید الشهدا (ع) در اختیار ما قرار داده، زنده کردن اسلام در محرم و صفر است. در کنار شور حسینی، بزرگان ما سعی می‌کنند عامل عقلانی را نیز تبیین کنند و بفهمانند که فقط احساس نیست بلکه عقل نیز هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تشکیل این یادواره‌ها قطره‌ای در اقیانوس مردم ولایتمدار ما است و ما نیز در راه، انجام وظیفه می‌کنیم و می‌خواهیم بگوییم ما خریدار یوسف (ع) هستیم و از این راه، آن شور زنده می‌ماند.

آیت الله مصباح یزدی گفت: در کنار این شور، باید شعور نیز تقویت شود و این فرصت‌ها، زمانی را فراهم می‌آورد که شناخت خود را تقویت کنیم؛ اما چرا باید شهادت را دوست داشت؟ یک پاسخ این است که یک ارزش‌های بسیار بلندی از شهادت در جامعه ظاهر می‌شود.

مبلغ عالی حوزه علمیه قم تاکید کرد: بهره‌هایی که در سایه این ارزش‌ها عاید جامعه می‌شود، بسیار مهم است. در واقع آن قدر این ارزش‌ها برای ما مهم است که می گوییم خون ریختن هم برای آن‌ها ارزشمند است. وجود جسمانی سید الشهدا (ع) بالاترین وجودی است که آن هم فدای این ارزش‌ها می‌شود زیرا این دینی که باید در سایه این فداکاری باقی بماند، به قدری مهم است که جا دارد بدن جسمانی سید الشهدا (ع) فدای آن شود.

وی افزود: این بالاترین معامله‌ای است که در طول تاریخ بشریت انجام شده و برکاتی که بر خون سید الشهدا (ع) مترتب شده است، بی نظیر است. برای همه، حتی بت‌پرستان و ‌بی‌دینان برکت داشته است.

آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: دین دارای دشمن است و ریشه آن در دشمنی شیطان است و عوامل آن شیاطین جن و انس است که خداوند اول شیاطین انسانی را ذکر می‌کند و بعد شیاطین جنی را ذکر می‌کند. از زمان ظهور حضرت آدم (ع)، روی حسد، شیاطین پدید آمدند و نمونه بعدی که قرآن با آب و تاب ذکر می‌کند، ماجرای حضرت یوسف (ع) است که برادران وی به پیامبر خدا، نسبت گمراهی دادند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: شیاطین همان طور که قرآن فرموده همواره با ما می‌جنگند. صحبت امروز و فردا و مذاکره نیست بلکه به فرموده امام راحل، این‌ها از اسلام سیلی خورده‌اند. چون نمی‌توانند و موفق نمی‌شوند، هر روز سعی می‌کنند با توطئه‌ای و نیرنگی، مسلمانان را ضعیف کنند و قدرت ایمان را تضعیف کنند.

مبلغ عالی حوزه علمیه قم افزود: آن‌هایی که جنایت فجیع را در عاشورا مرتکب شدند، نه یهودی بودند، نه زرتشتی و نه مسیحی بلکه همه مسلمان نماز خوان و روزه بگیر بودند. عاملی که در آن‌ها بود، به مقدار کم در ما نیز هست و اگر بخواهیم با آن مقابله کنیم، باید شناخت پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: وقتی می‌توانیم در برابر دشمنان دین مقابله کنیم که دشمنان را بشناسیم و نوع توطئه‌ها و دشمنی‌های آن‌ها را بشناسیم و الا ممکن است با تمام خلوص نیتی که داریم، در دام آن‌ها بیفتیم. باید بدانیم که دشمن کیست و چه طور دشمنی می‌کنند و دشمنی خود را با چه وسیله‌ای اعمال می‌کنند.

استاد عالی حوزه علمیه قم افزود: یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ برای ما امام راحل بود که بسیار بزرگ بود و بعد از رحلت ایشان، وجود نعمت جانشین ایشان، رهبر معظم انقلاب است که خدا را شاهد می‌گیرم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد. ایشان بالاترین مراتب مدیریت را در جامعه دارد و بزرگ‌ترین دشمنان جامعه کسانی هستند که در زمینه تضعیف ولایت فعالیت می‌کنند.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: امروز کسانی آن قدر بی حیاء شده‌اند که می گویند امروز برخی امام خمینی (ره) را قبول ندارند،  این‌ها برخی از مدیران کشور هستند و چیزی را می گویند که کسی تا به حال جرات ابراز آن را نداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم


نظرات | ۱۳٩۳/٩/۱۳ - کاوه |لینک به نوشته

نام الهام چرخنده تغییر کرد

در دومین یادواره زنان شهیده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ از الهام چرخنده و مادران معظم شهدای انقلاب، جانبازان و ایثارگران تجلیل شد.
 
به گزارش فارس در این مراسم مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار به جایگاه شهدا اشاره کرد و گفت: در هر مراسمی که در بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود باید به این سه سؤال پاسخ داد که آیا این شهدا برنده بودند یا بازنده، اینکه شهدا زنده هستند یعنی چه و ما هم‌اکنون به کجا رسیده‌ایم.
 
 طائب:‌ از این پس الهام چرخنده را با نام خانم زهرایی می‌شناسیم.
 
در این مراسم از الهام چرخنده بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون تقدیر شد و  طائب خطاب به وی گفت: چرخنده نام فامیلی این هنرمند کشورمان است که از امروز ما ایشان را با نام خانوادگی زهرایی می‌شناسیم و این هدیه مقام معظم رهبری به الهام چرخنده است.
 
در ادامه الهام چرخنده با اشاره به نقش هنرمندان در فرهنگسازی عفاف و حجاب گفت: وقتی هوای یک کشور سالم است مردم آن کشور نیز در آرامش هستند و من اگر خود را در بدنه فرهنگ‌سازی کشور سهیم می‌دانم بر این باور هستم که باید به سینمای دینی، اسلامی و سینمای اخلاقی بپردازم و بیشتر از قبل باید آن را احیا کنیم.
 
وی افزود: وقتی دست‌مان در دست حضرت زهرا (س) است ترسی ندارم چرا که معتقدم سینما قرار است کارهای بزرگی را انجام دهد و من پس از سی و چند سال پس از انقلاب هم اکنون کارگردانی پروژه‌ایی را آغاز کرده‌ام که کمتر به آن پرداخته شده است و آن نیز مستندی در مورد شهدای اقلیت و غیر مسلمان در کشور است.
 
چرخنده ادامه داد: دلیل من از پرداختن به این موضوع این است که تو دهنی بزرگی به دشمنان بزنم که با نفاق می‌خواهند بگویند غیر مسلمان‌ها در کشور ما به اندازه مسلمان‌ها دیده نمی‌شوند.

منبع:‌عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۳/٩/٧ - کاوه |لینک به نوشته

امام جمعه مشهد: خبرگان ناظر بر عملکرد رهبری نیستند

امام جمعه مشهد گفت: خبرگان، ناظر بر عملکرد رهبری نیستند چون رهبر ولی همه است و خبرگان نمی توانند بر عملکرد ولی خود نظارت کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر هفتگی قرآن خود در محل مهدیه مشهد در پاسخ به پرسشهای حاضران درباره سخنان اخیر یکی از نمایندگان تهران در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: رهبری ولی است و خبرگان مُوَلّی علیه هستند و وقتی او ولی من است چه طور بر عملکردش نظارت کنم؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظارت خبرگان بر بقای شرایط رهبری است، نه نظارت بر عملکرد رهبر و خبرگان بر دفتر رهبری و دستگاههای زیر نظر ایشان نظارتی ندارند.

علم الهدی تصریح کرد: افرادی که چنین مسایلی را مطرح می کنند فقه بلد نیستند و نمی دانند که مسایل دموکراسی لیبرال یک چیز است و اسلام موضوعی دیگر است .

امام جمعه مشهد با اشاره به مخالفت برخی افراد با ادامه حصر سران فتنه گفت: دادستان بر اساس مصالح سیاسی حکم به بازداشت این افراد داده است، چون آقایانی که از دفاع از اینها دم می زنند به قضاوت دستگاه قضا راضی نخواهند شد.

آیت الله علم الهدی به وقایع پس از انتخابات سال 88 اشاره و تاکید کرد: بررسی ادعای تقلب در انتخابات در نظام جمهوری اسلامی راهکار دارد و آن ارجاع ادعا به شورای نگهبان است .

وی افزود: در انتخابات 88 نیز به مدعیان تقلب در انتخابات گفته شد که از طریق راهکار قانونی ، اعتراض خود را پیگیری کنند اما آنها قبول نکردند و از نظام تقاضای ابطال انتخابات داشتند.

امام جمعه مشهد این تقاضا را زیاده خواهی در حقوق دانست و تصریح کرد: زیاده خواهی در حقوق ، 'بغی' است و حکم 'باغی' حکم محارب است.

آیت الله علم الهدی گفت: در 25 خرداد 88 پس از راهپیمایی معترضان به نتایج انتخابات حدود 23 تن کشته شدند و چون مباشر این قتل ها معلوم نشد، پس مسبب قتل در حکم قاتل است و مسبب قتل کسی است که اعلامیه داده و به راهپیمایی غیرقانونی دعوت کرده است .

وی افزود: سران فتنه بعد از 25 خرداد 88 نیز با حمایت بی بی سی و فیس بوک و توئیتر ، اردوکشی خیابانی خود را ادامه دادند تا جایی که کار به سر دادن شعار 'نه غزه ، نه لبنان' در روز قدس، پاره کردن عکس امام (ره) و آتش زدن عزاخانه امام حسین(ع) کشیده شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: موسوی هیچگاه نگفت که این کارها به من مربوط نیست، لذا او متهم است و دادستان طبق قانون حق دارد که او را بازداشت کند و هیچ قانونی در کشور دادستان را در تعیین زمان بازداشت محدود نکرده که متهم را یک روز یا دو روز یا یکسال نگه دارد.

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: دادستان به جای آنکه این افراد را در زندان نگهداری کند، حکم به نگهداری آنها در منزلشان داده و این افراد کنار دریا و ییلاق تابستانشان برقرار است، با محافظ می آیند و با محافظ می روند و رهبری در این حکم هیچ دخالتی ندارد و آن را به قانون واگذار کرده است.

امام جمعه مشهد گفت: ما قائل به معصومیت ولی فقیه نیستیم، اما حق نداریم هر تصمیم ایشان را که درست نمی دانیم بگوئیم اشتباه است، چون ولی فقیه، حکیم، حافظ الدینه و مخالف لهواه و مطیع الامر مولاه است و همه جوانب امور را در تصمیم گیری رعایت می کند و مشورت می گیرد.

آیت الله علم الهدی افزود: ولی فقیه موید از جانب امام زمان (عج) است و آیا امام زمان(عج) ، جامعه اسلامی را تحویل آقایی می دهند که بعد یک 'ابوالیلغوزی' از گوشه ای بیاید و بگوید او اشتباه می کند؟

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) ولایت فقیه را همان ولایت رسول الله می دانند گفت: از این رو مقابله با ولی فقیه و رویارویی با او، مبارزه و رویارویی با شخص پیغمبر است، حتی اگر برخورد کننده مسلمان و شیعه و معتقد به وحی و امامت و نبوت باشد.

امام جمعه مشهد افزود: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که انقلاب و نظام را تا زمانی که ولایت هست نمی توانند از بین ببرند و راه از بین بردن ولایت استفاده از جریانهای داخلی است.

آیت الله علم الهدی در عین حال تاکید کرد: برخورد فیزیکی و اجرایی با طرفداران فتنه درست نیست و وظیفه ما این است که برخورد فکری و منطقی داشته باشیم و موقعیت فکری و بینشی خود را نشان دهیم، اما اگر کسانی توطئه کنند باید با آنها برخورد کرد.

 

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩۳/٩/٦ - کاوه |لینک به نوشته

از حال من مپرس که بسیار خسته ام

از زندگی از این همه تکرار خسته ام
از های و هوی کوچه و بازار خسته‌ام

دل‌گیرم از ستاره و آزرده‌ام ز ماه
امشب دگر ز هر که و هر کار خسته‌ام

دل‌خسته، سوی خانه تن خسته می‌کشم
آوخ... کزین حصار دل‌آزار خسته‌ام

بیزارم از خمشی تقویم روی میز
وز دنگ دنگ ساعت دیوار خسته‌ام

از او که گفت: یار تو هستم؛ ولی نبود
از خود که بی‌شکیبم و بی‌یـار خسته‌ام

تنها و دل‌گرفته، بی‌زار و بی‌امید
از حال من مپرس که بسیار خسته‌ام


 

محمدعلی بهمنی


نظرات | ۱۳٩۳/٩/٦ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example