برای نازنین
 
کمک 4.2 میلیارد دلاری ایران به سوریه

خبرگزاری صدا و سیما - معاون وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد با هرگونه مداخله خارجی در سوریه مخالفیم و همه اختیارات باید به دست خود سوری ها باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی النیل، حسین امیرعبداللهیان در نشست طرف های داوطلب کمک به سوری ها در کویت گفت: «از بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به علت دعوت کردن از ایران برای شرکت در سومین کنفرانس بین المللی کمک کنندگان به سوریه قدردانی می کنم.

همچنین از شیخ صباح خالد الاحمد الصباح معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت بابت برعهده گرفتن ریاست این جلسه تشکر می کنم. موضع ایران در خصوص تحولات سوریه بر دو اصل استوار است.

نخست: حمایت از خواسته های مشروع ملت سوریه برای اجرای اصلاحات در سوریه، و دوم: مخالفت با هرگونه مداخله خارجی در سوریه.

بنابراین هرگونه اصلاحات در داخل سوریه باید به دست خود سوری ها و به شکلی مسالمت آمیز صورت گیرد. اما متاسفانه برخی طرف ها به این دو اصل احترام نگذاشتند و ما شاهد تلاش هایی برای استفاده از تروریسم به عنوان ابزاری برای دستیابی به برخی اهداف در سوریه بودیم. جمهوری اسلامی ایران بر اصول اخلاقی و تعهدات انساندوستانه تمرکز دارد هرچند ایران نیز با تحریم های ناعادلانه مواجه است.

کشور من تدابیری برای حل برخی مشکلات ملت سوریه و کاهش آلام آن اتخاذ کرده است. در این چارچوب جمهوری اسلامی ایران از زمان آغاز بحران در سوریه، کمک های بشردوستانه به صورت کمک های غذایی و سوخت برای خانواده ها و آمبولانس به ارزش چهار میلیارد و دویست میلیون دلار به سوریه ارسال کرده است. این کمک ها به دولت سوریه و جامعه مدنی این کشور تحویل شده است.

در پایان سخنانم بار دیگر از دبیرکل سازمان ملل و امیر کویت قدردانی می کنم و امیدوارم این کنفرانس بتواند به نتایج مورد نظر دست یابد و نیازهای بشردوستانه مردم سوریه را تامین کند.

منبع: عصر ایران


نظرات | ۱۳٩٤/۱/۱٢ - کاوه |لینک به نوشته

قذافی سید بود

به گزارش پارسینه محسن رفیق دوست در کتاب خاطراتش گفت:

 

آقای قذافی سید بود؟

بله ، از نسل حضرت علی (ع) بود و شجره نامه هم داشت که به یکی از اولاد علی (ع) می رسید.. از اولاد حضرت علی (ع) در کشورهای عربی زیاد داریم که سنی هستند . خیلی ها در عربستان و عراق هستند که وقتی به نسلشان نگاه می کنیم از اولاد علی (ع) هستند ولی شیعه نیستند.


ایمان و اعتقادات ایشان چطور بود؟
من نماز خواندن قذافی را خیلی دیدم . روزه خوردنش را هم ندیدم . در لیبی نماز خواندن ایشان را پخش می کردند. ایشان به چادر می رفت و از قبل هم اعلام می کرد که من می خواهم بیایم آنجا دو رکعت نماز بخوانم . جمعیتی که به او اقتدا می کردند مثل نماز عید فطر ما و به همین عظمت بود.


ایشان چند سال پیش که به ریاست کنگره ی ملی افریقا رسید خودش را امیرالمومنین نامید.
البته این ها دیگر حرف زیادی است . ولی می گویم که من بارها نماز خواندن ایشان را دیدم.


 منبع: پارسینه


نظرات | ۱۳٩٤/۱/۸ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example