برای نازنین
 
امام جمعه مشهد: آیا پرچم‌داری زن ایرانی در المپیک،چیزی جز سرپیچی از فرمایشات معص

خبرگزاری دانشجویان ایران - مشهد
سرویس: شهرستان‌ها

 

امام جمعه مشهد گفت: انقلاب ما انقلابی نیست که بخواهد با لشکرکشی خود را صادر کند، بلکه انقلاب ما می‌خواهد در پرتو یک نظام ارزشی اصول خود را به دنیا ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد علم‌الهدی امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی، افزود: ارزش‌های ما زمانی در دنیا تصویب خواهد شد که فرهنگ ما در کشورهای دیگر احیا شود.

وی تصریح کرد: با چنین رویکردی زمینه فرج امام زمان(عج) قوی‌تر خواهد شد و نکته دیگر این است که مسوولان و جریانات حزبی نباید مانعی بر سر راه ظهور ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم‌الهدی در خصوص انتظار برای فرج گفت: انتظار به این معنی نیست که فقط دعای فرج بخوانیم و با شعر و ترانه و برنامه‌های هنری یک قشر را به صورت مبهم و نامعلوم و احساسی پرورش دهیم.

امام جمعه مشهد با اشاره به برگزاری بازی‌های المپیک در پکن گفت: اینکه در رقابت‌های المپیک در چین تیم ورزشی ما وقتی می‌خواهد حرکتی بین‌المللی انجام دهد، نباید پرچمدار آنان خانم ورزشکار باشد، چرا که این موضوع جنگ با ارزش‌ها و آماده‌سازی مردم برای فرج امام زمان(عج) است.

وی تصریح کرد: آیا می‌فهمید چه می‌کنید؟ این که در حرکتی بین‌المللی زن را جلودار می‌کنید، به غیر از سرپیچی از فرمایشات معصومان(ع) است؟

وی ادامه داد: با اینکه جمعه اول ماه شعبان زمانی برای احیاء کردن ارزش‌های دینی است، در این روز در عرصه بین‌المللی حرکتی تند و ضد ارزشی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم‌الهدی با بیان اینکه زمانی در خطبه نماز جمعه گفتم، شرکت زنان در مجامع ورزشی با ارزش‌ها سازگار نیست، تاکید کرد: با چه کسی مقابله می‌کنید؟ آیا معنای پذیرفتن این حرف این است که نه تنها شرکت کردند، بلکه پرچم‌دار هم زنان بودند؟

وی تصریح کرد: توقع نداریم نظامی که در راس آن نایب امام زمان(عج) ولایت دارد و شعار منطقی رییس جمهور تعجیل در فرج است، چنین اتفاقاتی بیافتد.

امام جمعه مشهد گفت: ندانم کاری‌های بسیاری رخ می‌دهد از جمله این که تربیت‌بدنی یکی از شهرهای شمالی راهپیمایی به نام امام زمان(عج) راه می‌اندازد و در آن یک عده زن، آوازه‌خوانی می‌کنند. این موضوع خلاف شرع است، اینکه زیر سن با نصب پرچمی بگویند "مهدی بیا" و بالای آن خلاف دین کار کنند.

وی با بیان اینکه امام جمعه آن شهر مردی معتهد است، گفت: تربیت‌بدنی از ایشان دعوت کرده در این راهپیمایی شرکت کند و ایشان هم شرکت کرده‌اند و نمی‌دانسته چنین اتفاقی خواهد افتاد.

او ادامه داد: این برنامه که در یکی از شبکه‌های تلویزیون پخش شده در بیشتر جاهای دنیا قابل دریافت است و در این زمینه مسوولان ما اجتهادی در برنامه‌های خود ندارند، لذا باید در کارهای مختلف به مجتهدین مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم‌الهدی با بیان اینکه مسوولان باید از مرجعیت متخصص در برنامه‌های خود استفاده کنند، افزود: مسوولان منتخب مردم هستند و باید هوشیار باشند که بر خلاف نظام ارزشی مردم نباید کاری انجام دهند.

وی با طرح این سوال که شما می‌خواهید چه کسی را راضی کنید؟ گفت: فکر می‌کنید استکباری که همیشه عربده‌اش بلند است، با کارهای شما در عرصه بین‌المللی دهان گندیده‌اش بسته می‌شود و رضایت پیدا خواهد کرد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر هم استکبار با این کارها رضایتش جلب شود، آیا به نارضایتی خیل مردم ایران می‌ارزد و واقعا چه کسی را می‌خواهید راضی کنید؟ لذا چنین خطاهایی نباید انجام شود.


نظرات | ۱۳۸٧/٥/۱٩ - کاوه |لینک به نوشته

onLoad and onUnload Example