سید حسن نصراله امام جماعت مسجد تهرانپارس!

سيد حسن نصراللهیک نشریه هفتگی ادعا کرد، سید حسن نصراله تا سال 1992 که دبیر کل حزب اله –سید عباس موسوی- توسط بالگردهای اسراییل ترور شد، امام جماعت مسجدی در تهرانپارس بود.

به گزارش پایگاه خبری "مبارزین "، همشهری جوان نوشت، «اهالی قدیمی تر مسجدی در سه راه تهرانپارس، هنوز امام جماعت جوانشان را به یاد دارند، سیدی از لبنان که فارسی را خوب می فهمید و حرف می زد.»

این نشریه در شرح مختصری از زندگی دبیر کل فعلی حزب اله لبنان نوشته است، « سید حسن، در تابستان 1960 لبنان در محله البرزویه بیروت به دنیا آمد. پدرش عبدالکریم، سبزی فروش محل بود. نوجوانی سید مصادف شد با آغاز جنگ داخلی لبنان.
او آن سالها هم درس می خواند و هم در دکان پدر، سبزی می فروختو همزمان با سید محمد الغروی آشنا شدتا دروس حوزوی را در بیروت و بعد در نجف ادامه دهد. 3 سال بعد، سید حسن هجده ساله که حالا عضو گروه امل هم بود به لبنان بازگشت و ریاست شاخه جنبش امل در دره بقاع را به عهده گرفت.
بعد از پیروزی انقلاب در ایران با بازگشت مصطفی چمران به کشور و ناپدید شدن امام موسی صدر در لیبی، در امل شکاف ایجاد شد و در سال 1982 حزب اله از امل انشعاب کرد که نصراله هم به آنها پیوست.»

این نشریه سپس ادعا کرده، « سید حسن نصراله تا سال 1992 که دبیر کل حزب اله –عباس موسوی- توسط هلی کوپترهای اسراییل ترور شد، در ایران بود؛ او در حوزه علمیه قم درس می خواند و امام جماعت مسجدی در تهرانپارس بود.»

آنگاه افزوده، «سید حسن نصراله 32 ساله، در زمانی دبیر کل حزب اله شد که جنگ داخلی تمام شده بودو سازندگی در لبنان در حال انجام بود. اما جنوب این کشور هنوز در اشغال اسراییلی ها قرار داشت.»

این گزارش اضافه کرده، «در سال 1997، تلویزیون اسراییل ناگهان، تصاویری از اجساد دو مبارز لبنانی را نشان داد که اتفاقا یکی از آنهامحمد هادی –پسر نصراله- بود. این اتفاق لبنان را تکان داد؛ تمام سران و نماینده ها از مذاهب و گروه های مختلف در تشییع پسر او حاضر شدند و محبوبیت او خیلی زیاد شد. 3 سال کافی بود تا با خروج اسراییل از جنوب لبنان این محبوبیت به اوج برسد. این محبوبیت آن قدر بود که وقتی رفیق حریری ترور شد، او بتواند با یک فراخوان عمومی، 5/1 میلیون نفر را در بیرون جمع کند تا مانع از آغاز جنگ داخلی شود. یکی از دلایل آغاز جنگ 33 روزه، اصرار نصراله بر آزادی سعید القنطار –عضو حزب کمونیست خلق- از دست اسراییلی ها بود. او محبوب همه است.»

ملاقات سيد حسن نصرالله و رهبر انقلاب

nasrollah001.jpg?uniq=-j0r6za


/ 0 نظر / 6 بازدید