علم‌الهدی: سرود «یار دبستانی من» ضدانقلابی است

امام جمعه مشهد گفت: اجرای کنسرت‌های موسیقی و جشنواره فیلم فجر سنخیتی با دهه فجر سال 57 ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در نشست ستاد دهه فجر استان که امروز 13 بهمن ماه در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، گفت: باید مانند نیمه شعبان برنامه‌هایی که با دهه فجر سنخیت دارد اجرا شود، برنامه‌های دهه فجر را نباید به فیلم و موسیقی منحصر کرد.

وی افزود: تمام گرایش دنیا به اسلام شیعه و انقلاب است، دنیا نام اسلام را با نام امام خمینی(ره) می‌شناسند.

امام جمعه مشهد خطاب به اعضای ستاد دهه فجر استان خاطرنشان کرد: شما باید همت خود را در دو جهت معطوف کنید که شامل سنخیت برنامه‌های دهه فجر با دین و پیشگیری شورای هماهنگی از برگزاری برنامه‌های غیرشرعی و ضد ارزشی در مشهد و شهرستان‌ها باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌های اطراف خراسان رضوی ادامه داد: 2 الی 3 برنامه در قوچان و چناران برگزار شد که البته ربطی به دهه فجر نداشت، مایه تاسف است، باید مراقب باشیم تا حرکت ضد ارزشی توسط بعضی از جریان‌ها ایجاد نشود.

علم الهدی برپایی راهپیمایی را تضمین کننده بقای انقلاب دانست و تصریح کرد: انقلاب ما از بالاترین شعائر اسلامی است و مسئولان در نهادهای مختلف باید برای ترویج آن سعی کنند، مسئله دهه فجر یک بنیه اعتقادی برای مردم ما دارد.

وی اظهار داشت: دهه فجر هم عاشورا را برای ما زنده می‌کند و هم نیمه شعبان را.

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از بیانات خود به ذکر ویژگی دهه فجر پرداخت و تصریح کرد: با دهه فجر نباید برخورد سیاسی کرد، ویژگی دهه فجر آن است که عاشورا را به نیمه شعبان وصل می‌کند و این بزرگترین آرم مشخص کننده هویت شیعه است.

وی هم‌چنین به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شهر مشهد در برگزاری مراسم دهه فجر اشاره کرد و گفت: ما در مشهد شخصیت‌های انقلابی داریم که سند انقلاب هستند، مقام معظم رهبری که سند انقلاب محسوب می‌شود در مشهد متولد شده است و باید از این ظرفیت در دهه فجر بهره‌برداری کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری دومین ویژگی شهر مشهد را وجود نماینده ولی فقیه، آیت الله واعظ طبسی دانست که ایشان نیز سند انقلاب محسوب می‌شود و خاطرنشان کرد: من طلبه‌ای 14 تا 15 ساله بودم و در آن زمان آیت الله طبسی شخصیت انقلابی این شهر بود، هنوز نهضت امام شروع نشده بود که من پای منبر ایشان می‌نشستم و از سخنرانی‌های ایشان استفاده می‌کردم.

علم الهدی یادآور شد: آیت الله طبسی، هم در رهبری انقلاب، هم در داخل شهر مشهد نقش موثری داشته است.

امام جمعه مشهد ضمن ابراز خرسندی از سنخیت برنامه‌های دهه فجر استان با انقلاب اظهار داشت: در جاهای دیگر این سنخیت با برنامه‌های انقلاب کمتر به چشم می‌خورد.

علم الهدی ضمن انتقاد از نصب برخی پلاکاردها در سطح شهر با مضمون شعارهای هنگام انقلاب گفت: در یکی از پلاکاردها من دیدم که شعاری با عنوان «سلطه پهلوی باید براندازی شود» نوشته شده بود، این شعار اگر در قالب پلاکارد باشد این شبهه را برای مردم ایجاد می کند که منظور حکومت فعلی است.

وی ادامه داد: سرود یار دبستانی من ضد انقلابی است و در حال حاضر منافقین آن را می‌خوانند، من چندبار به آقای دارابی تذکر دادم که آن را از تلویزیون پخش نکنند.

شایان ذکر است در انتهای مراسم حجت الاسلام شریعتی، رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد بابت عدم صدور مجوز برگزاری کنسرت در مشهد تشکر کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

/ 0 نظر / 31 بازدید