مدیر حوزه علمیه قم:چهارشنبه سوری خلاف شرع است

خبرگزاری فارس: مدیرحوزه علمیه قم مراسم چهارشنبه سوری را بر گرفته از سنتی طاغوتی و خلاف عقل و شرع دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مرتضی مقتدایی یکشنبه شب در گردهمایی ائمه جماعات استان قم که در مسجد آبشار برگزار شد با اشاره به فرارسیدن ایام پایانی سال و همچنین چهارشنبه آخر سال تصریح کرد: سنت چهارشنبه سوری از سنت‌هایی بود که در رژیم قبل به آن توجه می‌شد و این سنت باید برچیده و حذف شود.
وی با بیان اینکه چهارشنبه سوری هیچ مبنای عقلی ندارد، ادامه داد: مسئله چهارشنبه سوری عملی خلاف شرع است، چون در این برنامه جوانان بسیاری با خطرات فراوان روبرو شده و مشکلات عدیده‌ای را به بار می‌آورند.
مدیر حوزه علمیه قم در ادامه با گرامیداشت میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: در دنیا امروز وحدت یکی از اصلی‌ترین نیازهای جهان اسلام است.
وی با گرامیداشت آغاز هفته وحدت تصریح کرد: باید مسلمانان جهان در شرایط کنونی برای دفاع از اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان همواره اتحاد خود را حفظ کنند.
آیت‌الله مقتدایی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی پیامبر گرامی اسلام بیان داشت: ما باید همواره در زندگی سیره رسول‌الله را الگوی خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه حضرت محمد(ص) از همه انبیا الهی افضل‌تر است، گفت: در جامعه امروز ما باید تلاش کنیم که روش و سیره پیامبر گرامی اسلام را نهادینه کنیم و روحانیون در این ارتباط وظیفه بسیار سنگینی را بر دوش دارند.
مدیر حوزه علمیه قم همچنین افزود:‌ روحانیون باید با اخلاق حسنه به صورت عملی دین و روش پیامبر گرامی اسلام را در جامعه ترویج کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید