شهادت 2 هزار نفر از شهروندان افغانستانی در سوریه

یک مقام مسوول از شهادت 2 هزار نفر و زخمی شدن 8 هزار نفر دیگر از شهروندان افغانستانی در قالب لشکر فاطمیون در سوریه خبر داد.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه شرق، مسئول فرهنگی لشکر فاطمیون با اشاره به اینکه بیش از پنج سال است که از حضور لشکر فاطمیون در سوریه می‌گذرد، گفت: «این لشکر تاکنون بیش از دو هزار شهید و هشت هزار مجروح فدای اسلام کرده است؛ اما کمتر کسی از فداکاری این دلاوران باخبر است و این نشان ضعف ما در زمینه تبلیغ و جنگ نرم است».

به نوشته «بسیج‌نیوز» حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجاهد در «اولین یادواره شهدای پژوهش افغانستان» که به همت بنیاد فرهنگی رضوی افغانستانی‌های مقیم ایران و آستان قدس رضوی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی این آستان مقدس برگزار شد، گفت: «متأسفانه هر جا سخن از افغانستان به میان می‌آید، سکوت می‌شود. امروز مرکز تبیان هدف گروه‌های تروریستی قرار گرفته و بسیاری از نخبگان علمی و فرهنگی به شهادت رسیده‌اند؛ اما همه رسانه‌ها علیه ما تبلیغ می‌کنند و این به خاطر این است که در جنگ نرم موفق عمل نکرده‌ایم».

لشکر فاطمیون

تیپ فاطمیون سال ۱۳۹۴ با افزایش توان عملیاتی و نیروها خود به «لشکر فاطمیون» تبدیل شد. این خبر را برای اولین بار «دفاع‌پرس» منتشر کرد.

 ارتقا به لشکر در حالی بود که فاطمیون در سوریه با داعش می‌جنگیدند. دفاع‌پرس در ادامه نوشت: «مجاهدان افغانستانی سپاه محمد (ص) که در افغانستان در زمان مبارزه با طالبان در خط مقدم بودند و همچنین نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند، هسته اولیه تیپ فاطمیون (مجاهدان افغانستانی مدافع حرم) را تشکیل دادند».

این پایگاه خبری درباره اولین گروه فاطمیون اعزامی به سوریه نوشت: «در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره دوران دفاع مقدس، هیئتی مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می‌کردند که با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه ٢٢نفری به این کشور اعزام شدند». در دوران دفاع مقدس، بیش از دو هزار افغانستانی به شهادت رسیدند.

 

منبع: عصر ایران

/ 0 نظر / 82 بازدید