ظهر امروز، رويت هلال ماه رمضان در ايران اعلام شد

منبع: سایت بازتاب ۲۲ شهريور ۱۳۸۶ - بعد از ظهر ۱۲:۳۳

 

ramazan.jpg?uniq=2qinajتنها دقايقي مانده به ظهر شرعي امروز به افق تهران، صداو سيماي جمهوري اسلامي ايران بر اساس اطلاعيه دفتر رهبر انقلاب، امروز را اول ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

متن پيام دفتر آيت‌الله خامنه‌اي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
به اطلاع عموم برادران و خواهران ايماني و ملت شريف ايران مي‌رساند که بنا بر گزارش‌هاي موثق از گروه‌هاي راصد، حلول ماه مبارک رمضان براي رهبر معظّم انقلاب، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ـ مدظله‌العالي ـ به اثبات رسيد و امروز پنجشنبه، 22 شهريور 86، اول ماه رمضان مي‌باشد.

دفتر مقام معظّم رهبري

تاکنون پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني ديگر مراجع تقليد مطلبي در اين زمينه اعلام نکرده اند و گویا اول ماه برای آیت الله سیستانی ثابت نشده است.

اين در حالي است که صبح امروز سيماي جمهوري اسلامي، امروز پنجشنبه را «يوم‌الشک» اعلام کرده بود. طبق نظر تمامی فقها، روزه یوم الشک واجب نیست و از همین رو برخی مردم امروز را روزه نگرفته اند، اما بر اساس نظر اکثر مراجع تقلید، امساک از مبطلات روزه، نظیر خوردن و آشامیدن، پس از ثبوت اول ماه حتی بر کسانی که تا کنون روزه نبوده اند، واجب است. 

اعلام روز اول ماه رمضان در آستانه ظهر، نگراني‌هايي را در برخي مردم پديد آورد. آيت‌الله موسوي، امام جماعت يکي از مساجد مرکز تهران، با اشاره به اين موضوع گفت: با وجود آن که از رسيدن ماه مبارک رمضان خوشحاليم، از اين که دير متوجه آن شديم و اعمال شب اول ماه مبارک را از دست داديم، نگرانيم. وي اظهار کرد که چه بسا بروز چنين مسائلي ناشي از برخي گناهان باشد.

/ 1 نظر / 6 بازدید