احمدی نژاد: تورم 6 درصد است، دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است

احمدی نژاد در حرم امام رضا (ع) طی اظهاراتی بی سابقه، به شدت از مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی "انتخاب" از مشهد؛ وی که عصبانی به نظر می رسید؛ اظهار داشت :‌ طرح هدفمندی یارانه ها از مهمترین طرح های دولت است و این طرح مقدمه تحولات بزرگ اقتصادی است .

وی گفت : اقتصاد ایران می تواند جزو چند اقتصاد بزرگ دنیا باشد.

احمدی نژاد با بیان این مطلب که '‌تا جان در بدن دارم اهداف اعلام شده را پیگیری خواهم کرد و هرگز کوتاه نخواهم امد'‌ گفت که عده ای تلاش می کنند تا هدفمندی یارانه را زیر سئوال ببرند. دائما شایعه پراکنی می کردند ، اخبار دروغ و جعلی منتشر می کردند و با کمک بیگانگان و برخی عناصر داخلی در یک توطئه و اقدام ضد مردمی در بازار ارز و طلا که مطلقا ارتباطی به هدفمندی یارانه ها ندارد ؛‌ اخلال کردند.

احمدی نژاد گفت : این مساله ای که در بازار ارز و طلا دیدید حاصل توطئه مشترک داخلی و خارجی بود . دولت درصدد بوده و هست که قاطعانه با این توطئه برخورد کند و اجازه ندهد که به ملت عزیز ایران فشار وارد کند.

وی در عین حال گفت که '‌ برخورد با این توطئه ها نیازمند اطلاعات دقیق و صریح و در زمان مناسب است که متاسفانه دست دولت از این جهت خالی بود.'

وی با اشاره به وجود نیروها و عناصر اطلاعاتی مومن ؛ هوشمند و توانمند گفت :‌ به عنوان مقدمه آن توطئه با طرح موضوعات فرعی کاذب و دروغین با طراحی پیچیده تلاش کردند ذهن و اندیشه عناصر اطلاعاتی ما را به حوزه های غیراصلی و غیرواقعی معطوف و در واقع غفلت ایجاد کردند تا بتوانند توطئه خود را اجرا کنند.

رییس جمهوری گفت :‌امروز دولت بر شرایط بازار و این توطئه مسلط شده است و با تمامی توان در تلاش است تا این توطئه زشت را خنثی و ریشه کن کند.

 

وی همچنین از ملت خواست که فعلا از خرید کالاهایی که نیاز ندارند خودداری کنند تا توطئه یک عده در قبال بازار ناکام بماند.


رییس جمهور گفت: دارند همه کاری می کنن تا جلوی کار دولت را بگیرند، می گویند بنزین می خواهد 2000 تومان شود، چرا دروغ می گویید؟

وی افزود: قبلاً می گفتند اگر طرح یارانه ها کلید بخورد، تولید می خوابد، تورم سر به فلک می کشد و 500 درصدی می شود، اما الان الحمدلله اتفاقی نیافتاده، تورم 6 درصد است، دو درصد آن هم تازه برای اقتصاد جهانی است.برخی می گفتند تولید کشور صفر می شود، الحمدلله صفر نشده است!

احمدی نژاد گفت: دائم می گویند که دولت می خواهد اجناس را گران کند، ما می خواهیم گران کنیم؟ ما که دائم درپی ریشه کنی گرانی هستیم.

وی اضافه کرد: تیتر می کنند که سناریو مرحله دوم هدفمندی آماده شده، پشت سرهم دروغ می گویند. در حالی که چنین نیست.

احمدی نژاد با اشاره تلویحی به مجلس افزود: اینها از پیشرفت ملت ایران ناخشنودند، می خواهند برنامه های ملت را مختل کنند!

وی اضاافه کرد: می گویند که بنزین را 100  تومان گران کنید، 50 تومانش را بدهید مردم، 50 تومانش را هم بگذارید برای حساب های خاص!

احمدی نژاد ادامه داد: به اینها می گوییم چگونه مردم پول افزایش 50 تومانی بنزین بدهند، می گویند که خب مردم صرف جویی کنند، آخر مردم چگونه صرفه جویی کنند؟!
(البته احمدی نژاد نگفت که این خود دولت است که بنزین را گران می کند! و نگفت "اینها" یعنی چه کسانی؟)

رییس دولت دهم افزود: 50 تومان بقیه آن را هم می گویند بدهید به حساب های خاص تا هر وقت خواستند وام ها و پول های بی صاحب 22 میلیاردی تا 500 میلیاردی بدهند به افراد خاص، اگر هم ندهند می روند گوش وزیر را می گیرند تا برکنارش کنند.

وی در پایان گفت: اینها نمی خواهند خشنودی ملت را ببینند،  اما همزمان با ضربه زدن به مردم، به گور خواهند رفت.

احمدی نژاد در پایان، حضور مردم در استقبال از او را "حماسی" خواند.

 

منبع

/ 0 نظر / 5 بازدید