ساعت مرگ ديکتاتور

ببینید   >>>      فیلم لحظات اعدام صدام

اعدام صدام

قاضی حداد یکی از شاهدان اعدام صدام، دیکتاتور سابق عراق در گفت و گو با «بی بی سی»، اظهارات و مشاجرات صدام با اطرافیانش را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری «انتخاب»، یکی از مامورین اعدام که صورتش را پوشانده بود، از صدام پرسید «آیا از مرگ می ترسد؟» صدام پاسخ داد: من تمام عمرم را صرف نبرد علیه کفار و متجاوزین کرده ام.

مامور دیگری پرسید چرا عراق و ما را نابود کردی؟ چرا ما را به گرسنگی کشاندی و به آمریکایی ها اجازه دادی تا اینجا را اشغال کنند؟

صدام گفت: من متجاوزین و ایرانیها را نابود کردم. من دشمنان عراق را نابود کرد، من عراق را از فقر به ثروت رساندم.

خبرنگار «بی بی سی» از قاضی حداد پرسید که «به نظر می رسد، به صدام دارو داده بودند»، که حداد گفت: ابداً چنین نبوده و و در شرایط عادی به سر می برد.

حداد افزود: صدام از سرنوشتش مطلع بود و می دانست قرار است بمیرد. صدام قبل از اعدام م یگفت که «ااین پایان زندگی من است. من زندگی را به عنوان یک رزمجو و یک نظامی سیاسی آغاز کردم و بنابراین از مرگ واهمه ای ندارم.»

این شاهد اعدام صدام در ادامه گفت: سپس دستهای صدام را بستند و او را به سمت دار بردند. صدام طبق عادتش مشغول ذکر الله اکبر و برخی شعارها نظیر مرگ بر آمریکا و مرگ برمتجاوزین بود.

صدام گفت که «ما به بهشت می رویم و دشمنان ما در جهنم خواهند پوسید»

صدام در ادامه از عراقی ها خواست تا وی را حلال کنند، اما در عین حال از آنان خواست که در مقابل  متجاوزین و ایرانی ها، بایستند!

حداد در ادامه تشریح جزییات اعدام صدام گفت: صدام را به سمت دار بردند و خواستند سرش را بپوشانند، اما وی اجازه نداد. وی آیاتی از قران را می خواند که مامورین اعدام در واکنش به «خواندن آیات قرآن توسط صدام»، فریاد زدند که «تو دیگر چرا این ها را می خوانی»

در ادامه، یک روحانی حاضر از صدام خواست تا کلمات وی را تکرار کند که صدام این کار را به صورت کنایه آمیز انجام داد.
سپس طناب را سفت کردند و وی به دار آویخته شد و مرد.

حداد در مورد اظهارات پایانی صدام گفت: وی گفت لااله الاالله، محمد رسول الله.

قاضی حداد ادامه داد: صدام بلفاصله پس از اعدام جان سپرد. من شاهد تاثیر طناب دار بودم که صحنه ناخوشایندی بود.

Saddam%20Family.jpg?uniq=hz78iu

دختر صدام: پدرم شهید شد!

يكي از دختران صدام، ديكتاتور معدوم عراق به جمع صدها تظاهركننده‌اي پيوست كه در مخالفت با اعدام پدرش در پايتخت اردن تجمع كرده بودند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس از امان،‌ اين تظاهرات توسط اتحاديه حرفه‌اي‌ ها كه نهادي متشكل از پزشكان، مهندسين و وكلا است، در پاركينگ اين اتحاديه در غرب امان برگزار شد.

"رغد صدام" در اين جمع خطاب به تظاهركنندگان با شهيد خواندن پدرش گفت: «خداوند شما را بيامرزد. از اين كه به صدام احترام گذاشتيد، از شما متشكرم.»

دختر صدام لحظات كوتاهي آنجا ماند و بعد جمع تظاهركنندگان را ترك كرد.

از شنبه تاكنون يعني از زمان اعدام ديكتاتور عراق ، اين نخستين باري است كه دختر صدام در انظار عمومي ظاهر مي‌شود.

صدام بامداد شنبه به خاطر جنايت عليه بشريت و كشتار 148 نفر از مردم روستاي شيعه‌نشين دجيل در سال 1982، به دار مجازات سپرده شد.

رغد صدام به شرط اين كه در فعاليت‌هاي سياسي شركت نداشته باشد در اردن به سر مي‌برد.

/ 0 نظر / 5 بازدید