حزب الله در کنار حکومت بشار اسد می جنگد

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان چند روز پیش در یک سخنرانی تلویزیونی برای نخستین بار در دو سال گذشته رسما اعلام کرد که حزب الله در جبهه جنگ داخلی سوریه در کنار حکومت بشار اسد می جنگد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان نصرالله که در سیزدهمین سالگرد عقب نشینی اسراییل از جنوب لبنان سخن می گفت با اشاره به جنگ داخلی در سوریه گفت : هر کس می خواهد در حاشیه بایستد پس برود و در حاشیه قرار بگیرد. از سال 1982 که حزب الله تاسیس شد ما گفتیم که می خواهیم معادله قدرت را در منطقه تغییر دهیم و ما در حال دفاع از فلسطین، لبنان و سوریه هستیم.

نصرالله با اشاره به خطر رشد گروه های تکفیری در منطقه و این حقیقت که در پشت ناآرامی ها و جنگ داخلی سوریه، آمریکا و اسراییل قرار دارد؛ افزود که از همان ابتدا تکفیری ها تهدید می کردند که نظام سوریه را سرنگون می کنیم و سپس به سراغ  شما در لبنان خواهیم آمد.

 نصرالله از این اندیشه به عنوان " وبا" نام برد که در حال گسترش در منطقه است و گفت : همان گونه که در تابستان 2006 آمدم و اعلام کردم که در برابر ارتش متجاوز اسراییل پیروز خواهیم شد امروز هم درباره سوریه همین وعده را می دهم.

نصرالله با اشاره به اینکه نیازی به اعلام جهاد در سوریه نیست افزود اگر دو کلمه حزف بزند دهها هزار جوان هوادار حزب الله به جبهه های جنگ در سوریه سرازیر خواهند شد.

وی در سخنرانی خود نامه هایی را نشان داد که به گفته او از سوی طرفداران حزب الله لبنان و برای کسب تکلیف از او به منظور اعزام به جبهه های جنگ داخلی سوریه فرستاده شده است.
گفتنی است هم اکنون در شهر مرزی "القصیر" در مرز لبنان با سوریه نیروهای حزب الله دوشادوش نیروهای ارتش سوریه علیه شبه نظامیان مسلح مخالف حکومت سوریه در حال جنگ هستند.

بنا به ادعای مخالفان حکومت سوریه تا کنون دهها نیروی حزب الله در عملیات پاکسازی شهر استراتژیک القصیر کشته شده اند.

منبع: عصر ایران

/ 0 نظر / 7 بازدید