احمدی نژاد: موضوع مترو ارتباطی با مصلحت نظام ندارد

به گزارش عصر ایران، رئیس جمهور با اشاره به اینکه اختصاص دو میلیارد دلار به قطار شهری (مترو) را قانونی نمی داند گفت: دلایل غیرقانونی بودن این مصوبه را خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم و قرار شد کارگروهی این شبهات جدی را بررسی کند.

احمدی نژاد در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس قانون اساسی، طرح یا لایحه ای که برای دولت بار مالی ایجاد کند بدون آنکه محل تأمین هزینه آن مشخص شود اصلاً قابل طرح در مجلس شورای اسلامی نیست.

وی اضافه کرد: بعد از اینکه شورای نگهبان این ایراد را به مجلس اعلام کرد مجلس آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد و در آنجا تصویب شد در حالی که این موضوع ارتباطی با مصلحت نظام ندارد و قانون اساسی تکلیف را مشخص کرده است.

رئیس جمهور گفت: در حال حاضر هم کارگروه شورای نگهبان به دستور مقام معظم رهبری در حال بررسی این موضوع است.

احمدی نژاد: منتقدان می توانند مشایی را به مناظره بخوانند

رئیس جمهور با بیان اینکه تصویر حقیقی اسلام در ایران متجلی شده است، گفت: ایران امروز یک مکتب و فرهنگ است و بسیاری در دنیا ایران را پرچمدار ایجاد تمدن آینده بشر می دانند.

رئیس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که فضای زیبای آزادی اندیشه در کشور گسترش یابد و هر کس هر حرفی دارد بزند.
 
  احمدی نژاد امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مکتب ایرانی افزود: کسی نباید فضای گفتگو و نقد را محدود کند و همه باید کمک کنند که نظرها و تحلیل های مختلف ارائه شود.

رئیس جمهور ادامه داد: این موضوع بد است که تا شخصی اظهارنظر می کند عده ای آن را تبدیل به خط کشی ها و نقطه دعوا در کشور می کنند.

احمدی نژاد افزود : عده ای حساسیتی روی آقای مشایی درست کرده اند که این حساسیت غیرعادی است و هر مطلبی که وی عنوان می کند قسمتی از آن را می زنند و هرقدر هم که توضیح می دهد می گویند قبول نداریم که این روش خوبی برای مدیریت فضای اندیشه در کشور نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه نقدها باید عالمانه باشد ، افزود: اینها بحث های علمی و نظری است اما اینکه تبدیل به مسئله اصلی و جبهه بندی در کشور شود مطابق اخلاق اسلامی نیست.

احمدی نژاد اضافه کرد: این مسایل می تواند در جای خودش بحث شود و کسانی که انتقاد دارند می توانند از آقای مشایی دعوت کنند و با وی مناظره داشته باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تصویر حقیقی اسلام در ایران متجلی شده است، گفت: ایران امروز یک مکتب و فرهنگ است و بسیاری در دنیا ایران را پرچمدار ایجاد تمدن آینده بشر می دانند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه این دولت دینی ترین دولت بعد از انقلاب است، افزود: ما افتخار می کنیم که ایرانی هستیم زیرا ایران کانون اندیشه و فرهنگ الهی و اسلامی است.

رئیس جمهور ادامه داد: البته برخی دنبال این هستند که موضوع دشمنان کشور، توطئه آمریکا، تحریم های غیرقانونی و همراهی برخی با آنان را به موضوع دست دوم و سوم کشور تبدیل کنند.

احمدی نژاد گفت: این درست نیست که کسانی را که باید طرد شوند و علیه ملت ایران قیام کردند ، کنار بگذارند و دنبال بهانه باشند و یک کلمه را پیدا کنند و تا جایی پیش بروند که بگویند دولت کافر است.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عده ای می گویند جایگاه آقای مشایی جایگاه اجرایی است و نباید به مسایل نظری بپردازد ، افزود: اجرا بدون تئوری معنا ندارد و دولت ادبیات و مبانی فکری خاص خود را دارد که باید آنها را مطرح کند.

احمدی نژاد با بیان اینکه مدیران جامعه باید عالم ترین افراد و صاحب نظر باشند، گفت: در جلسه ای که موضوع آن اندیشه است باید بحث نظری و تئوری صورت گیرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید